Artykuł partnera

Rejsy stażowe — świetny sposób na wypoczynek i zdobycie nowych umiejętności

Jesteś zaprawionym w boju żeglarzem, ale przede wszystkim żeglujesz po jeziorach? Chcesz doświadczyć silniejszych wiatrów, większych emocji i pobyć na pokładzie z ludźmi, którzy dzielą Twoją pasję? Rejs stażowy to opcja dla fanów żeglowania, a także dla tych żeglarzy, którzy w przyszłości chcą zdobyć patent sternika morskiego.

Czym jest rejs stażowy? Dokąd można popłynąć z doświadczonym kapitanem i załogą? Kto może z takiego rejsu skorzystać? Sprawdź i wybierz ofertę zgodną z Twoimi zainteresowaniami.

Czym są rejsy stażowe?

Rejsy stażowe to forma szkolenia z żeglugi po pełnym morzu. Załoga spędza czas na pokładzie jachtu lub katamaranu, zdobywając doświadczenie w dziedzinie żeglarstwa i nawigacji. Rejsy stażowe trwają od kilku dni do nawet kilku miesięcy.

Podczas rejsów morskich uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności związane z obsługą jachtu. Uczą się nawigacji, meteorologii, obsługi radia, wpływania do portów, a nawet ratowania osób za burtą.

W ten sposób zdobywają cenne doświadczenie związane także z pracą zespołową, ponieważ rejsy stażowe odbywają się w grupach po 6-10 osób. Ten system praktycznego szkolenia jest popularny wśród studentów morskich szkół, ale dostępny jest także dla zwykłych osób zainteresowanych patentem żeglarskim.

Gdzie organizowane są rejsy stażowe?

Oferta rejsów stażowych jest niezwykle szeroka i pozwala na dobranie wyprawy, która jest w dogodnym terminie, optymalnej cenie oraz zgodna z zainteresowaniami podróżniczymi członków załogi. Oznacza to, że na rejs stażowy możesz wybrać się na polskie jeziora i morze, a także za granicę, nawet w bardzo odległe rejony globu.

rejsy

Mazury i Morze Bałtyckie

Rejsy na Mazurach to niezapomniana przygoda, ciekawe szkolenia oraz wyjazdy turystyczne. Podczas rejsu nauczysz się pływania pod żaglami, a także odkryjesz cuda natury, które skrywa ten region.

Jeśli jednak wolisz żeglować po morzu, wybierz rejs po Bałtyku, który rozpoczyna i kończy się w Gdyni. Warto jednak pamiętać, że Bałtyk potrafi dać żeglarzom trudną lekcję walki z wiatrem i falami, ale prawdziwych śmiałków na pewno to nie zniechęca.

Rejsy stażowe na Morzu Północnym

Rejsy stażowe po Morzu Północnym to aż 60 godzin doświadczenia, cennego zwłaszcza podczas procesu zdobywania patentu. Jacht wypływa z portu Yerseke w Niderlandach, a następnie płynie do Ostendy, Dunkierki, Calais oraz Vlissingen.

Załoga w trakcie rejsu uczy się locji, przepisów, nawigowania, sterowania dużym jachtem, a przy tym ma okazję nieco bliżej poznać miasta portowe Niderlandów.

Morze Śródziemne

Rejsy stażowe po Morzu Śródziemnym to nie tylko okazja dla tych żeglarzy, którzy chcą zdobyć nowe doświadczenia, ale także dla tych, którzy uwielbiają poznawać nowe miejsca i cenią przyjemny, ciepły klimat.

Rejsy stażowe po Morzu Śródziemnym są prowadzone między innymi:

  • W Chorwacji, czyli w jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie dla żeglarzy i turystów. Panują tutaj doskonałe warunki do żeglowania, a przy tym widoki są malownicze. Rejs katamaranem do Chorwacji to połączenie pracy na pokładzie z wypoczynkiem. Woda jest tu przyjemnie ciepła i turkusowa, a takie miasta jak Dubrownik, Split czy Zadar chętnie są zwiedzane przez podróżników. Na rejs katamaranem do Chorwacji możesz wybrać się np. w maju albo we wrześniu, kiedy jest tam mniej turystów.
  • W Grecji, która słynie z tysięcy wysepek, zatoczek i pięknych krajobrazów, zwłaszcza białych domków z niebieskimi dachami. Żeglowanie po Cykladach czy Greckiej Riwierze pozwala także na cieszenie się pięknymi plażami i kąpielą w morzu. Na rejs do Grecji można wybrać się w maju lub październiku, kiedy na wyspach jest mniej turystów niż w sezonie wysokim.
  • Na Malcie, wyspiarskim, malutkim kraju, w którym słoneczna pogoda utrzymuje się przez większość roku. Rejs stażowy dookoła Malty to idealny sposób, aby połączyć żeglowanie ze zwiedzaniem pięknych miejsc.
  • Na Majorce, największej i najpiękniejszej wyspie Balearów. Rejs stażowy po Majorce to świetna koncepcja na udany urlop z praktyką żeglowania. Podczas rejsu poznasz malownicze porty, zatoczki, zakochasz się w hiszpańskiej kuchni i temperamencie tutejszych mieszkańców.

Rejsy po Karaibach

Rejs po Karaibach to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza dla kogoś, kto kocha żeglowanie i egzotyczne wyspy. Palmy, krystaliczna woda, rafy koralowe, delfiny czy żółwie wodne, kilometry piaszczystych plaż – to czeka na żeglarzy pływających po Morzu Karaibskim.

Oczywiście także w tym przypadku uczestnicy rejsu na katamaranie mają okazję zdobyć doświadczenie w żeglowaniu i obsłudze jednostki pływającej.

Kto może skorzystać z rejsów stażowych?

W organizacji rejsów morskich stażowych zajmuje się Sztorm Grupa – firma z doświadczeniem i doskonałym przygotowaniem merytorycznym oraz sprzętowym. Oferty rejsów stażowych przygotowane są z myślą o osobach, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w pracy na morzu albo po prostu rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinie żeglugi.

Z rejsów stażowych korzystają między innymi studenci szkół morskich i technicznych, osoby, które chcą rozpocząć karierę w branży morskiej, ale także zwyczajni miłośnicy spędzania wakacji pod żaglami.

W zależności od rejsu, poziomu trudności i warunków panujących na morzu mogą brać w nim udział osoby od 16 do 18 roku życia, które mają już pewne doświadczenie w żeglowaniu.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!