morze / Polska / Zachodniopomorskie

TOP 10: Szlak Nadmorski i jego skarby

Wakacje nad polskim morzem nie muszą się ograniczać do leżenia na plaży oraz do korzystania w morskich kąpieli. Te osoby, które chcą możliwie jak najlepiej wykorzystać czas spędzany w tej części kraju, mogą skorzystać z wielu ciekawych propozycji. Jedną z nich są wycieczki po tak atrakcyjnej trasie, jaką jest Szlak Nadmorski. Jakie atrakcje czekają na tym szlaku?

Oto 10 miejsc, którym koniecznie trzeba poświęcić swój czas.

Międzyzdroje z drona
TOP 10: Fort Anioła w Świnoujściu

Świnoujście jest jednym z ważniejszych punktów na Szlaku Nadmorskim. Czeka tu i ciekawy park, i zabytkowy wiatrak, dla wielu turystów najważniejszym punktem w programie wycieczki po tym mieście jest jednak wizyta w Forcie Anioła. Ta ciekawa fortyfikacja powstała w połowie XIX wieku i do dziś zachwyca swoimi rozmiarami oraz formą. Dziś na jego ternie mieści się Muzeum Architektury Militarnej, do którego miłośnicy fortyfikacji oraz historii zaglądają bardzo chętnie.

TOP 9: Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Gabinet Figur Woskowych to, obok słynnej Promenady Gwiazd, jedna z turystycznych wizytówek tego kurortu. Międzyzdroje mogą się pochwalić ciekawym zbiorem figur, przedstawiających znane osoby z całego świat. W tym miejscu można się spotkać z gwiazdami kina lub z przedstawicielami świata polityki. A ponieważ wszystkie figury są naturalnej wielkości, spacer w ich otoczeniu każdemu zwiedzającemu dostarczy niezapomnianych wrażeń.

TOP 8: Most zwodzony w Dziwnowie

Most zwodzony w Dziwnowie to jedna z największych ciekawostek dla tych osób, które interesują się techniką. To jeden z ważniejszych obiektów tego typu w Europie, warto mu zatem poświecić swój czas. Choć jest to obiekt stosunkowo młody, spacer w jego rejonie każdemu z nas sprawi dużo radości.

Międzyzdroje z drona
Międzyzdroje z drona Molo

TOP 7: Ciuchcia Retro w Rewalu

Rewal to nie tylko piękne plaże, ale i takie atrakcje, jak Ciuchcia Retro. Ta kolejka wąskotorowa dzielnie służy turystom, a wycieczki nią są jednym z ciekawszych sposobów na odkrywanie piękna Wybrzeża Rewalskiego. Kolejka ta jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale i cennym zabytkiem techniki, mogącym się pochwalić historią sięgającą XIX wieku. Warto zatem poświęcić jej nieco więcej uwagi, a także skorzystać z możliwości przejechania się taką kolejką.

Międzyzdroje z drona
Molo w Międzyzdrojach z drona

TOP 6: Nadmorski Park Krajobrazowy

Nadmorski Park Krajobrazowy swym zasięgiem obejmuje wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego, północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, całą Mierzeję Helską oraz część Zatoki Puckiej. To obszar, na terenie którego chronione są nie tylko piękne krajobrazy i malownicze wybrzeża, ale i skarby miejscowej kultury. Wczasy na terenie tego parku to wyjątkowa przygoda, a znajdujące się na jego terenie atrakcje mogą oczarować każdego.

Międzyzdroje Molo
Międzyzdroje Molo

TOP 5: Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Ruiny kościoła w Trzęsaczu stały się jedną z wizytówek polskiego Wybrzeża. gotycki kościół w tym miejscu wybudowano w XV wieku, przy czym pierwotnie świątynia była oddalona od morza o blisko 2 kilometry. Dziś zachowały się już tylko resztki kościoła, którego część została zabrana przez morze. W tym miejscu każdy może sobie uświadomić potęgę natury oraz to, jak bezbronny wobec niej jest człowiek.

TOP 4: Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

W czasie wycieczki Szlakiem Nadmorskim, z latarniami morskimi zetkniemy się wiele razy. Pięknym zabytkiem tego typu może się pochwalić Kołobrzeg, ciekawa latarnia znajduje się też w Gąskach oraz w Niechorzu. W Niechorzu czeka też ciekawa atrakcja dla tych, którzy w krótkim czasie chcą zobaczyć najpiękniejsze latarnie morskie z terenów polskiego wybrzeża. Park Miniatur Latarni Morskich to wyjątkowe miejsce, w którym można zobaczyć miniatury poszczególnych obiektów, a jednocześnie – poznać ich historię.

TOP 3: Zamek w Darłowie

Nie tylko latarnie morskie mogą zachwycić osoby wędrujące wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. W tej części kraju nie brak też pięknych zamków, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje zamek w Darłowie. Wzniesiony w połowie XIV wieku przez księcia Bogusława V, dziś – po licznych rozbudowach i przebudowach – świetnie sprawdza się w roli placówki muzealnej. Jest też cennym zabytkiem architektury, którego w czasie wypoczynku nad morzem nie można pominąć.

TOP 2: Woliński Park Narodowy

plaża w Międzyzdrojach

Dla miłośników przyrody, aktywnego wypoczynku oraz pięknych widoków, wycieczki po terenie Wolińskiego Parku Narodowego staną się wspaniałą przygodą. Kuszą lasy bukowe, urzekają piękne widoki na deltę Świny, a historyczne pamiątki w postaci dawnych grodzisk sprawiają, że wędrówki takie każdemu dostarczą niezapomnianych wrażeń.

TOP 1: Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to kolejna atrakcja o przyrodniczym charakterze. Park ten znany jest z ruchomych piasków i pięknych wydm, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Wydma Czołpińska nad Jeziorem Łebsko. W czasie pobytu na terenie tego parku narodowego warto też zajrzeć do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie.

plaża w Międzyzdrojach

Wycieczki po Szlaku Nadmorskim mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Ciekawych miejsc oraz atrakcji jest tu wiele, a że stanowią one bardzo różnorodną grupę, każdy z nas znajdzie w ich gronie coś ciekawego dla siebie i swych bliskich.

Zobacz też: Wolin i Świnoujście

2 komentarze

  • Wolin i okolice: co warto zobaczyć?
    10 maja 2023 at 11:18

    […] może okazać się też miejscem przyjaznym dla miłośników natury. Tutejsze Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego kusi ciekawą ekspozycją, poświęconą m. in. bursztynom oraz morskiej faunie. Wielką atrakcją […]

    Reply
  • […] zwiedzić sporo ciekawych zabytków. Jakie atrakcje przyciągają turystów na teren tej włoskiej wyspy? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po jej […]

    Reply

Komentarz

error: Treść jest zabezpieczona!!