Austria / miasto

Klagenfurt am Wörthersee Austria

Klagenfurt am Wörthersee

W drodze do Włoch zatrzymaliśmy się w uroczej miejscowości Klagenfurt. Po 27 latach powracamy w to miejsce. Wtedy zatrzymaliśmy się na polu namiotowym Camping Klagenfurt am Wörthersee   Z każdą kolejną naszą wizytą w Austrii, ten kraj co raz bardziej nam się podoba. Uśmiechnięci i sympatyczni ludzie, porządek na ulicach, pieczołowicie odrestaurowane zabytki architektoniczne. Piękne, turkusowe jezioro Wörthersee. Miasto nazywane jest perłą renesansu, włoscy architekci zaprojektowali je ponad 800 lat temu. Największe miasto w Karyntii a jednocześnie jej stolica. To tutaj stykają się różne kultury i wpływy.

Stadion Wörthersee

Stadion WörtherseeW Klagenfurcie jest stadion na którym swoje mecze rozgrywa SK Austria Klagenfurt https://www.skaustriaklagenfurt.at obecnie w Bundeslidze Austriackiej. Co ciekawe, właśnie na tym stadionie w 2008 roku, 8 czerwca Polska zagrała z Niemcami swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Drużyna Niemiec wygrała 2:0, obie bramki strzelił Lukas Podolski w 20’ i 72’ minucie. Ostatni mecz rozegraliśmy z Chorwatami i niestety również na tym stadionie przegraliśmy 1:0. Jedyną bramkę strzelił Ivan Klasnić w 53’. Zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie.

Jezioro Wörthersee

Klagenfurt am Wörthersee

Jezioro Wörthersee widać z autostrady A2 w kierunku Włoch. Na wschodnim krańcu jeziora położone jest miasto Klagenfurt am Wörthersee, na północnym brzegu – miejscowości Pörtschach am Wörther See i Krumpendorf am Wörthersee, na południowym – Maria Wörth i Reifnitz, a na zachodnim skraju – Velden am Wörther See. Lustro wody wygląda jak błękitna laguna. Udało nam się zamoczyć nogi. Jezioro położone jest na wysokości 440 m n.p.m. i jest niezwykle czystym jeziorem.

Klagenfurt am Wörthersee
Klagenfurt am Wörthersee
Klagenfurt am Wörthersee
Klagenfurt am Wörthersee

Minimundus

Tym razem nie było okazji zajrzeć do Minimundus, czyli Parku Miniatur. Zgromadzono tutaj około 150 wyjątkowo starannie wykonanych miniatur znanych na świecie obiektów architektury, wykonanych w skali 1:25. Sam Park został otwarty w 1958 roku, 27 lat temu mieliśmy szczęście odwiedzić to miejsce. Sam park zajmuje obecnie 26 tysięcy m2. poza miniaturami w parku znajduje się również planetarium.

Klagenfurt am Wörthersee
Klagenfurt am Wörthersee

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!