Austria / góry

Villach, Karyntia i jej przyrodnicze skarby

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Austria? Ten kraj to piękne miasta oraz miejscowości, na terenie których można zwiedzać wspaniałe zabytki. To również piękna sceneria i miejsca, które sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Wycieczki po tym kraju mogą też zachwycić miłośników przyrody, dla których krajem związkowym wyjątkowo atrakcyjnym okazuje się Villach, Karyntia. Z jakimi skarbami natury można się spotkać w czasie wędrówek po jej terenie?

Karyntia to przede wszystkim wspaniałe jeziora, źródła termalne, wysokie góry oraz malownicze lodowce. Te twory przyrody mają wyjątkową moc przyciągania i od lat wzbudzają największe zainteresowanie w oczach turystów. Jakie miejsca są najchętniej odwiedzane?

Villach, Karyntia, Austria
Villach, Karyntia, Austria
Villach, Karyntia, Austria
Villach, Karyntia, Austria
Villach, Karyntia, Austria
Villach, Karyntia, Austria
Villach, Karyntia, Austria

Atrakcyjnym celem każdej wycieczki są Wysokie Taury, a w szczególności – grupa Grossglocknera. Ten szczyt osiąga wysokość 3798 m. n. p.m., a jego majestatyczna sylwetka stała się wyjątkową ozdobą Karyntii. Chętnie zaglądają tu narciarze, jednak poprowadzone w wyższych partiach gór szlaki piesze są wielką gratką dla miłośników przyrody i geologii. Dobre zagospodarowanie sprawia, że można bezpiecznie wędrować po tych górach.

Villach, Karyntia, Austria
Villach, Karyntia, Austria

Noclegi w dość licznych tu schroniskach ułatwiają organizację dłuższych wypraw, z czego też chętnie korzystają amatorzy górskich wycieczek. Fascynują również tutejsze lodowce, w gronie których wyróżnia się lodowiec Pasterze. To największy lodowiec, jakim może się pochwalić Austria, a zarazem jeden z największych lodowców na całym świecie. Potężny jęzor tego lodowca już w XIX wieku wzbudził wielkie zainteresowanie wśród turystów, a i dziś chętnych na wizytę u stóp tego lodowego giganta nie brakuje. Specjalne trasy piesze sprawiają, że lodowiec ten mogą zobaczyć nawet ci turyści, którzy nie mają zbyt wielkiego doświadczenia w górskich wędrówkach.

Villach, Karyntia, Austria

Karyntia przyciąga również pięknymi jeziorami. Jest ich ponad 1200, a każde z nich jest wyjątkowym tworem natury. Są to piękne, polodowcowe zbiorniki, które mogą oczarować piękną okolicą. Jeziora Egelsee, Langse oraz Faaker See, ze względu na swe rozmiary, znalazły się w gronie tych najbardziej popularnych. Z pewnością warto poświęcić im nieco więcej uwagi podczas wycieczki po Karyntii.

Zobacz też: Klagenfurt, Melk i Gmunden

No Comments

    Leave a Reply