Liguria / miasto / morze / Włochy

Portofino, Genua i okolice: gdzie warto się wybrać?

Portofino to nie tylko najważniejszy ośrodek miejski na terenie Ligurii, ale też jedno z tych miejsc, którym miłośnicy włoskich atrakcji bardzo chętnie poświęcają swój czas. Dlaczego warto się tu wybrać? Co koniecznie trzeba zobaczyć w tej części Włoch?

Spacerkiem po Starym Mieście

Zwiedzanie Genui warto zacząć od zapoznania się z tymi zabytkami, które czekają na terenie Starego Miasta. W tej części miasta wyróżnia się romańsko – renesansowa katedra św. Wawrzyńca, do której warto zajrzeć ze względu na piękne wnętrze oraz kaplicę, w której przechowywane są prochy św. Jana Chrzciciela. Miłośników sztuki sakralnej może też oczarować pobliskie Muzeum Diecezjalne, w którego murach kryje się ciekawa i niezwykle zróżnicowana kolekcja dzieł sztuki. Ciekawymi zbiorami muzealnymi może się też pochwalić Pałac Dożów – imponująca rezydencja, uznawana za jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Starego Miasta. Obowiązkowym punktem na trasie spaceru po genueńskiej starówce jest też dom Krzysztofa Kolumba – człowieka, dzięki któremu to miasto stało się znane na całym świecie.

Portofino z drona, Włochy

Śródmieście i jego atrakcje

Choć Stare Miasto ma wiele uroku, warto znaleźć też czas na wizytę na terenie Śródmieścia. Nie brak tu wprawdzie biur oraz banków, jednak mimo to spacer po tej części Genui może okazać się ciekawą lekcją historii. Kusi gmach opery oraz Pałac Nowej Giełdy, intryguje też wiekowy kościół św. Szczepana. Ciekawym zabytkiem z końca XVII wieku jest tu kościół Matki Boskiej Pocieszenia i św. Wincentego Męczennika, który urzeka swą barokową formą oraz ciekawym wystrojem wnętrza. Łuk Zwycięstwa oraz hala targowa z końca XIX wieku to kolejne ciekawostki, dzięki którym spacer po Śródmieściu może się przemienić w niezwykłą przygodę.

Portofino z drona, Włochy
Portofino z drona, Włochy

Porto Antico, czyli z wizytą w Starym Porcie

Stary Port to kolejne miejsce, którego w trakcie wycieczki po Genui nie można pominąć. Malowniczy widok na zatokę sprawia, iż turyści chętnie spędzają tu czas. Do odwiedzenia Porto Antico zachęcają też liczne atrakcje, w gronie których wyróżnia się Akwarium Genueńskie. To największy obiekt tego typu we Włoszech, który może się pochwalić 70 potężnymi zbiornikami z wodą oraz 400 gatunkami zwierząt – mieszkańców Morza Liguryjskiego, Morza Karaibskiego oraz Atlantyku. W pobliżu Akwarium czeka kolejna atrakcja – szklana kula, znana jako Biosfera, w której można ujrzeć wiele ciekawych gatunków roślin (np. bananowców oraz kawowców). Molo, Magazyny Bawełny oraz spacerowe bulwary – oto kolejne ciekawostki, dzięki którym wizyta w Starym Porcie w Genui może się dla każdego z nas okazać ciekawym doświadczeniem.

Portofino z drona, Włochy

Co warto zobaczyć w okolicy Genui?

W pobliżu Genui nie brak pięknych miasteczek i letnisk, na terenie których można spędzić wspaniałe wczasy nad morzem. Jednym z ciekawszych letnisk w pobliżu tego miasta jest Camogli, znane z pięknych zabytków oraz Rajskiej Zatoki, przyciągającej wielu turystów z odległych zakątków świata. Innym kurortem, który oferuje idealne warunki do wypoczynku nad morzem, jest Rapallo, znane m. in. dzięki Staremu Zamkowi na Morzu. Dla tych turystów, którym zależy na wypoczynku w wyjątkowych warunkach, dobrym miejscem pobytu może się okazać Portofino. To jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych we Włoszech, na terenie którego wczasy last minute chętnie organizują znane biura podróży. Piękne plaże, zamek św. Jerzego oraz wiekowe świątynie sprawiają, że w tym kurorcie nikt na nudę nie może narzekać.

Portofino z drona, Włochy

Genua to ciekawe miasto, do którego w trakcie wycieczki po Włoszech z pewnością warto zajrzeć. Ciekawe zabytki Starego Miasta, portowe atrakcje oraz kurorty, których w rejonie tego miasta nie brakuje – wszystko to sprawi, iż turyści kochający zabytkowe miasta i nadmorskie atrakcje w tej części Włoch spędzą niezapomniane wakacje.

Zobacz też: Co zobaczyć w Trieście i Noto

1 Comment

Komentarz

error: Treść jest zabezpieczona!!