miasto / Bułgaria / morze

Słoneczny Brzeg – Bułgaria

Słoneczny Brzeg – Las Vegas Wschodniej Europy

Kurort największy i najpopularniejszy w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Oddalony jest około 35 km od Burgas i około 3 km od Nesebyr. Leży nad malowniczą zatoką osłoniętą pasmem gór od północy. Co roku przyciąga do siebie tysiące turystów. Mnóstwo słońca, największa w Bułgarii piaszczysta plaże o długości ponad 8 km i bogate życie nocne, z tego słynie Słoneczny Brzeg.

Czysty i jasny piasek to atuty Słonecznego Brzegu, który przyciąga do siebie. Pierwszy raz byliśmy tutaj jeszcze w latach 80 tych, w tej chwili kurort jest już nie do poznania. Każdego roku powstają nowe hotele.

Komunikacja z Słonecznym Brzegiem

Słoneczny Brzeg ma bardzo dobrą komunikację z sąsiadującymi miejscowościami, takimi jak Św. Właz, Nesebyr czy Burgas.

Sama historia miasta tak naprawdę zaczyna się w 1958 roku, stały tutaj dwie średniowieczne studnie, które zaopatrywały w wodę Nesebyr.

Basen Aquapark Action w Słonecznym Brzegu

Centrum Słonecznego Brzegu zaczyna tętnić życiem po zmroku kiedy dyskoteki zapełniają się turystami. Jeśli już nam się znudzi plaża, możemy skorzystać z Aquaparku Action.

Położony w zachodniej części Słonecznego Brzegu. Okazuje się że jest to pierwszy park wodny w Bułgarii. Od momentu otwarcia 2003 roku, zbudowano wiele nowych zjeżdżalni i atrakcji. Mamy do dyspozycji sporo tematycznych barów, restauracji a wszystko to w otoczeniu tropikalnych palm. Jedna z atrakcji jest Lazy River o długości 100 metrów.

Hotel Delfin w Słonecznym Brzegu

Zatrzymaliśmy się w niewielkim Hotelu Delfin, około 200 m od samej plaży. Z okna mieliśmy widok na morze a w oddali wyłaniał się Nesebyr.


1 Comment

Komentarz