Włochy

Lido di Jesolo, Włochy

Zaledwie pół godziny od weneckiego lotniska „Marco Polo”, kierując się na wschód, znajduje się Jesolo Lido, miasto, które oferuje kilka interesujących atrakcji, a także możliwości zakupów i życia nocnego. Jesolo Lido to tak naprawdę jedna ze stolic turystyki we Włoszech. Z ponad 6 milionami turystów, którzy odwiedzają ją każdego roku, jest to jedno z najbardziej znanych włoskich miejsc docelowych.

Plaża Lido Jesolo

Jesolo Lido szczyci się piękną piaszczystą plażą na wybrzeżu Adriatyku, która rozciąga się na 15 km między ujściami rzek Piave i Sile. Od wielu lat miasto jest odznaczane Błękitną Flagą oraz Zieloną Flagą (dla dzieci), co potwierdza jakość i usługi dostępne na plaży. W rzeczywistości oferta jest bardzo szeroka i dobrze zorganizowana i nawet rodziny na wakacjach z dziećmi będą rozpieszczane wyborem wśród plaż, parków rozrywki i akwariów. Ale prawdziwą atrakcją tego wakacyjnego kurortu są liczne plaże, wszystkie doskonale utrzymane i oferujące słońce, zabawę i wspaniałe jedzenie.


Piazza Mazzini

Bijącym sercem Jesolo jest Piazza Mazzini, duży plac rzut kamieniem od morza, otoczony sklepami, hotelami, klubami, barami, lodziarniami i restauracjami. Bardzo często organizowane są zajęcia wszelkiego rodzaju i dla wszystkich grup wiekowych. Przez całe lato dostępna jest duża karuzela dla dzieci, a zimą tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy z lodowiskiem. Po południowej stronie placu stoi ogromny znak Maxima, jednego z najsłynniejszych klubów nocnych w mieście, a okoliczne ulice pełne są sklepów i innych klubów nocnych. Via Bafile jest zamiast tego główną ulicą Jesolo. Od 20:00 do 6:00 zamienia się w najdłuższy deptak w Europie (około 12km). Tutaj znajdziesz wszystkiego po trochu, od butików z modą, przez jubilerów, po małe sklepy z artykułami gospodarstwa domowego i artykułami plażowymi. Do tego dochodzą hotele, a także pizzerie i małe lodziarnie, w których w ciągu dnia można zatrzymać się na orzeźwienie. Możesz także zrobić mały objazd przez Bafile na Piazza Brescia, aby wejść do dużego centrum handlowego „Laguna Shopping”.

Piazza Brescia

Na Piazza Brescia znajduje się również diabelski młyn, z którego można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na całe miasto i wybrzeże Jesolo. Kabiny są klimatyzowane, aby zapewnić maksymalny komfort. Jednak w przeciwieństwie do większości diabelskich kół tego typu, ten pokonuje trzy okrążenia. Koło jest otwarte do późna. Od czerwca do września można ponownie podziwiać na Piazza Brescia piękne arcydzieła stworzone z piasku podczas Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby z Piasku, który co roku prezentuje inny temat.

Zatoka Karaibska

W Jesolo Lido znajduje się „Caribe Bay”, wielokrotnie nagradzany jako najlepszy wodny park rozrywki we Włoszech, zadbany i dopracowany w karaibskim stylu. Caribe Bay to prawdziwa karaibska wyspa w sercu Jesolo: ponad 80 000 metrów kwadratowych zabawy, adrenaliny, sportu i relaksu, 2500 palm i 10 000 ton białego piasku, gdzie znajduje się Shark Bay, jedyna karaibska plaża w okolicy wodny park rozrywki, 27 wodnych i niewodnych atrakcji, w tym Captain Spacemaker i najwyższa wieża do skoków na bungee w Europie oraz ekscytujące profesjonalne pokazy.

Wypoczynek na świeżym powietrzu w Jesolo

Ale w Jesolo to nie tylko morze i relaks, ale także sport i zajęcia na świeżym powietrzu. Koniecznie pojedź rowerem i odkryj obszar tuż za Jesolo, obszar obejmujący lagunę wenecką i gdzie możesz jeździć rowerem wśród wąskich pasów ziemi, odcinków wody i starożytnych domów. Najsłynniejszą wycieczką jest ta, która prowadzi do Lio Piccolo z Treporti Punta Sabbioni. Wycieczka rowerowa z Cavallino do Lio Piccolo to jedna z rzeczy do zrobienia w Jesolo i niewątpliwie jedna z najpiękniejszych wycieczek, aby odkryć mniej znaną część laguny weneckiej, w magicznym świecie wody i lądu.

Możesz wyjechać bezpośrednio z centrum Wenecji i wysiąść vaporetto w Treporti lub Punta Sabbioni (linia 13 z Fondamenta Nuove / motorówka z San Marco) lub przyjechać samochodem do Punta Sabbioni i tam wypożyczyć rower. Dla tych, którzy z drugiej strony zaczynają od Cavallino lub Jesolo, kieruj się znakami na Treporti, a następnie wjedź na drogę prowadzącą z Punta Sabbioni w miejscowości Ca 'Savio.

Parki morskie, rozrywkowe i tematyczne

Jesolo oferuje kilka wyjątkowych morskich parków rozrywki, w których dzieci mogą bawić się podczas nauki. Jednym z nich jest akwarium „Sea Life” w centrum handlowym „Laguna” na Piazza Venezia. Znajdziesz tu ponad 30 zbiorników z setkami dużych i małych gatunków morskich, takich jak płaszczki, rekiny i koniki morskie. Sea Life znajduje się 10 minut spacerem od „Tropicarium Park”, kolejnego morskiego parku rozrywki w Jesolo. Oprócz akwarium z wieloma gatunkami morskimi, takich jak pobliskie akwarium Sea Life, Tropicarium jest nieco większe i obejmuje również różne sekcje, w których można podziwiać krokodyle, pingwiny i płazy. W sekcji drapieżników będziesz mógł uważnie obserwować krokodyle i rekiny, natomiast w głównym obszarze znajdziesz żółwie morskie i lądowe, kameleony madagaskarskie, gekony, legwany, węże i żaby. Ponadto na terenie parku znajduje się również Ogród Motyli, w którym można obserwować te cuda natury delikatnie spoczywające na liściach i wdzięcznie unoszące się w powietrzu.

Lido di Jesolo do Wenecji statkiem

Jeśli z drugiej strony chcesz wyjechać bezpośrednio z plaży Jesolo, aby odbyć wycieczkę łodzią do Wenecji, możesz wsiąść na Moby Dick II. W rzeczywistości tą łodzią można dotrzeć do Wenecji i głównych wysp laguny, takich jak Murano, Burano i Torcello, drogą morską. Będzie to niezapomniana podróż między naturalnymi sugestiami a beztroską, odkrycie uroku znanej na całym świecie laguny, a przede wszystkim odwiedzenie Wenecji, miasta wyjątkowego na świecie pod względem piękna i sztuki. Wyprawa w plener po niezatarte wspomnienie.

Aperitif na plaży?

Jedną z rzeczy do zrobienia absolutnie w Jesolo jest aperitif na plaży. Tak zaczyna się wieczór na wybrzeżu weneckim. Jednym z najbardziej znanych klubów jest Gasoline Beach Club na Piazza Mazzini, instytucja w Jesolo; to zabawne i kolorowe miejsce, w którym można znaleźć wiele ikon amerykańskiego stylu życia, takich jak motocykle, dystrybutory paliwa, neony, stare reklamy i części motocykli.

Życie nocne w Jesolo

Na koniec wieczór można zakończyć na dyskotece. W Jesolo Lido jest kilka
miejsc, w których można posłuchać i potańczyć do muzyki, w
szczególności na uwagę zasługują trzy najbardziej zabytkowe kluby:
Muretto, King’s i Marina Club, 3 różne sposoby na przeżycie nocy i
czekanie na świt. Marina Club stał się integralną częścią nocnego życia
Jesolo. Jest to miejsce na imprezy i przyjęcia w głębi Jesolo, z
elegancko urządzonymi pokojami i strefami relaksu idealnymi na spędzenie
wieczoru w towarzystwie i radości. Bar oferuje bogaty wybór włoskich
win. Imprezy tematyczne wahają się od „muzyki z lat 70.” po wieczory
dyskotekowe z najlepszymi DJ-ami na Riwierze przy konsoli, a ludzie
tańczą również na zewnątrz w ogrodach.

Zobacz też: Anna i Robert Lewandowscy w Noto, Włochy, Sycylia: magiczna wyspa pełna skarbów

1 Comment

Komentarz