miasto / morze / Polska / Zachodniopomorskie

Świnoujście: co warto zobaczyć w tym mieście?

Świnoujście znane jest ze swojego wyspiarskiego charakteru oraz szerokiej oferty wycieczek promowych. Ne brak tu również cennych zabytków, a dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, iż każdy z nas może tu zaplanować wspaniałe wczasy nad morzem. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Przeprawa Promowa Warszów-Świnoujście
Przeprawa Promowa Warszów-Świnoujście
Świnoujście z drona
Świnoujście z drona
Świnoujście z drona
Świnoujście plaża
Świnoujście z drona

Świnoujście może się pochwalić ciekawą zabudową willową, dzięki czemu spacery po jego ulicach staną się dla każdego z nas ciekawym doświadczeniem. Dla tych, którzy chcą się nacieszyć aktywnym wypoczynkiem na łonie natury, nie lada gratką mogą się okazać wycieczki po delcie Świny oraz wyprawy na wyspę Wolin. Zakłady lecznicze i park zdrojowy to kolejne atrakcje, którym Świnoujście zawdzięcza swą popularność. To one przypominają nam, iż to ciekawe miasto to nie tylko nadmorski kurort, ale i cenione uzdrowisko, na terenie którego można poprawić stan swego zdrowia w prosty i przyjemny sposób.

Świnoujście z drona
Świnoujście z drona
Świnoujście z drona

Co jeszcze warto zobaczyć w czasie wycieczki po Świnoujściu?

Co jeszcze warto zobaczyć? Ciekawym doświadczeniem może się okazać wyprawa na wyspę Krasibór, znaną z rezerwatu ornitologicznego oraz zabytkowej osady rybackiej, ciekawie prezentuje się też XIX-wieczny Kapitanat Portu oraz ratusz, w którego murach mieści się obecnie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że w Świnoujściu każdy z nas może spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, ciesząc się pięknymi widokami i doskonałymi warunkami do wypoczynku.

Dla tych osób, które chcą spędzić ciekawy urlop nad morzem, atrakcyjnym punktem może się stać Świnoujście. To miasto może się pochwalić licznymi zabytkami, a wycieczki po jego terenie każdemu z nas mogą sprawić wiele radości. Na co warto zwrócić w tym miejscu szczególną uwagę? Dumą tego miasta jest piękny park zdrojowy, którzy urzeka swoimi rozmiarami. Zajmuje on powierzchnię 40 ha, dzięki czemu jest jednym z największych parków zdrojowych w Polsce. Założony w latach 20-tych XIX wieku, może się pochwalić sporym zainteresowaniem turystów.

Świnoujście port
Świnoujście port
Hotel NAT Świnoujście Rybniczanka
Świnoujście

 Z pewnością warto przyjrzeć się ciekawej zabudowie uzdrowiskowej, w której wyróżniają się ciekawe obiekty z XIX wieku. Z XVIII wieku pochodzi z kolei tak ciekawy zabytek architektury sakralnej, jakim jest kościół Chrystusa Króla. Dla turystów, którzy spędzają tu urlop nad morzem, wielkim walorem są też okoliczne kąpieliska oraz baza noclegowa, dzięki której można tu znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku. Wszystkie te czynniki sprawiają, że turystyka na terenie Świnoujścia ma się doskonale, a chętnych na wypoczynek na jego terenie przybywa z każdym sezonem.

Zobacz też: Międzyzdroje, Wolin i Wrocław

No Comments

    Leave a Reply