morze / Polska / Zachodniopomorskie

Wolin i okolice: co warto zobaczyć?

Piękne plaże, wspaniałe widoki oraz doskonałe warunki do wypoczynku – oto czynniki, dzięki którym tak chętnie spędzamy wczasy nad morzem. Na jakie atrakcje mogą liczyć ci, którzy urlop przeznaczą na poznawanie okolic Wolina?

Wolin i okolice: co warto zobaczyć?

Wolin – największa polska wyspa

Wolin, czyli największa wyspa znajdująca się w granicach Polski, ma wiele uroku. Nie brak tu pięknych zakątków oraz miejsc, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników plażowania. Dobre zagospodarowanie sprawia, że każdy z nas znajdzie tu tanie noclegi, a liczne atrakcje każdemu turyście dostarczą niezapomnianych wrażeń. Wszak rejon Wolina kusi i pięknymi zabytkami, i przyrodniczymi ciekawostkami. Co warto zobaczyć podczas wakacji w tej części kraju?

wyspa Wolin

Wolin

Miasto Wolin to przede wszystkim piękny ryneczek, ozdobiony pomnikiem Trzygłowa oraz neogotyckim ratuszem. Wielką atrakcją jest tutejsze muzeum archeologiczne, w którym można poszerzyć swą wiedzę na temat wierzeń i zajęć mieszkańców dawnego Wolina. Miłośników zabytków sakralnych może zainteresować gotycka katedra św. Mikołaja, będąca cenną pamiątką z XIII wieku, z kolei miłośników łodzi oczaruje Stocznia Niedamira, w której powstają kopie dawnych czółen. Łowców tajemnic może zaintrygować Wzgórze Wisielców, z kolei fani widowisk historycznych powinni docenić tak ważną imprezę, jaką jest letni Festiwal Wikingów.

Międzyzdroje z drona

Świnoujście

Leżące nad Świną miasto będzie ciekawym celem wycieczki dla każdego miłośnika portowych atrakcji. To właśnie z tutejszego portu wypływają promy w stronę Szwecji, Norwegii oraz Danii, to tu znajduje się jedno z ważniejszych przejść granicznych z Niemcami. Świnoujście jest jednocześnie miastem kuszącym pięknymi plażami i wyspami, których poznawanie ułatwiają nam częste połączenia promowe. Dzięki nim można odkrywać uroki nie tylko wyspy Wolin, ale i jej mniejszych sąsiadek: wysp Uznam i Karsibór. Każda z nich może oczarować gości pięknymi widokami, a spędzony na ich terenie czas z pewnością nie będzie czasem straconym.

Międzyzdroje

W rejonie Wolina wyróżnia się też znane letnisko, kojarzone z piękną plażą, długim molo oraz parkiem, po którym mogą spacerować goście z całego kraju. Międzyzdroje to znany kurort, który może okazać się też miejscem przyjaznym dla miłośników natury. Tutejsze Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego kusi ciekawą ekspozycją, poświęconą m. in. bursztynom oraz morskiej faunie. Wielką atrakcją jest też rezerwat żubrów, na terenie którego na obserwatorów największych ssaków Europy czekają specjalnie przygotowane platformy widokowe.

Międzyzdroje z drona
Międzyzdroje z drona
Międzyzdroje
Międzyzdroje z drona
Międzyzdroje z drona
wyspa Wolin, Międzyzdroje
wyspa Wolin, Międzyzdroje
wyspa Wolin, Międzyzdroje

Podsumowanie

Okolice Wolina kuszą licznymi atrakcjami, a wycieczki po tej części kraju mogą dla każdego z nas stać się wspaniałą przygodą. Kto zechce spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, ten z pewnością powinien się zainteresować tą częścią kraju. Tu nuda nikomu nie grozi, a doskonałe warunki pobytu sprawią, iż każdy z nas będzie mógł tu doskonale wypocząć w taki sposób, jaki uzna za najlepszy dla siebie.

Zobacz też: Szlak Nadmorski i Świnoujście

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!