Liguria / morze / Włochy

Genua, spacer po mieście, Włochy dla ciekawych

Jest największym portem morskim w kraju oraz ośrodkiem turystycznym, który przyciąga turystów wspaniałą atmosferą oraz cennymi zabytkami. Genua to jedno z ciekawszych miast, które dla każdego z nas może się okazać niezwykle ciekawym celem wycieczki. Jakimi atrakcjami mogą nas tu zaskoczyć Włochy?

Genua i jej miejsce na mapie państwa włoskiego

Biura podróży pokochały to miasto nie tylko za wspaniałą historię, ale i za jego położenie na wybrzeżach Ligurii, w głębi Zatoki Genueńskiej. To jedno z najpiękniejszych miast, jakimi mogą oczarować turystów północne Włochy. Jest to jednocześnie miasto pełne kontrastów, na terenie którego czeka na nas i malownicza starówka, i nowoczesny port. Rodzinne miasto Krzysztofa Kolumba oraz jeden z najważniejszych portów morskich w Europie – oto określenia, na jakie Genua ze względu na swe położenie i dzieje uczciwie sobie zapracowała. A co warto tutaj zobaczyć?

Genua i jej dzieje

To portowe miasto z pewnością będzie atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Co ciekawe, dzieje Genui niemal od samego początku wiążą się z portem. Założona w VI wieku p. n.e. przez Ligurów, dość wcześnie stała się jednym z najważniejszych portów rzymskich w tej części świata. W XI wieku Genua stała się samodzielną republiką kupiecką, której największym bogactwem okazała się potężna flota morska. To dzięki niej Genua stała się miastem bogatych kupców, która swą potęgę starała się podkreślić m. in. wspaniałą zabudową. Do dziś na terenie tego portowego miasta można ujrzeć wiele pięknych budowli, które są najlepszym dowodem na to, jak bogatym i ważnym miastem była Genua w swych dziejach.

Piazza De Ferrari Genua
Piazza De Ferrari Genua
Piazza De Ferrari Genua
Galeon Neptun w Genui
Genua Uniwersytet
Genua Uniwersytet
Genua, kissme
Genua, wąskie uliczki

Genua i jej atrakcje

Cenne zabytki i unikalne placówki muzealne sprawiają, że biura podróży wciąż kuszą turystów ciekawymi programami zwiedzania tego miasta. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Wspaniale prezentuje się tutejsza starówka, kusząca malowniczymi uliczkami o historycznym charakterze oraz budynkami, będącymi wspaniałymi przykładami stylu renesansowego. Porta Soprana, Dom Kolumba oraz XII-wieczna katedra San Lorenzo – oto kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po Genui warto się uważniej przyjrzeć. Miasto to znane jest też z potężnego akwarium oraz wspaniałych terenów wystawowych, urządzonych na terenie dawnych magazynów bawełny. O portowym charakterze miasta przypomina również latarnia morska, będąca ciekawym zabytkiem z połowy XVI stulecia. A co z miłośnikami sztuki i amatorami historii? Dla nich Genua to miasto, które może się pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi. Za tą najważniejszą uchodzi Muzeum Narodowe, zajmujące wnętrza pałacu królewskiego, jednak i inne muzea znajdujące się na terenie Genui mogą się dla turystów okazać nie lada gratką.

Genua, polska restauracja

Genua to wspaniałe miasto, na terenie którego każdy miłośnik sztuki, architektury i historii znajdzie dla siebie moc atrakcji. Wyjątkowa atmosfera i piękna sceneria sprawiają, że wypoczynek w tym mieście dla każdego podróżnika stanie się ciekawym doświadczeniem oraz przygodą, która na długo pozostanie w jego pamięci.

Zobacz też: Portofino i Włoską Riwierę

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!