Grecja / Kreta / morze

Maleme – Kreta – Grecja

Mała grecka wioska na Krecie, Maleme, tuż obok Chanii. Liczy około 710 mieszkańców.

Do czasu budowy lotniska w Chanii lotnisko to służyło jako lotnisko międzynarodowe.

Lotnisko wojskowe

W Maleme znajduje się baza greckich sił powietrznych oraz lotnisko wojskowe, którego zdobycie w czasie II wojny światowej było jednym z głównych celów niemieckiego desantu na Krecie. W pobliżu znajduje się niemiecki cmentarz wojenny – miejsce pochówku większości Niemców, którzy zginęli podczas walk o Kretę oraz ofiar katastrofy samolotu wojskowego 9 lutego 1975 roku. Cmentarz jest utrzymywany przez potomków pochowanych żołnierzy. W Maleme warto zobaczyć Muzeum Wojskowe, które poświęcone jest bitwie o Kretę w czasie II wojny światowej.

Maleme

Maleme to niewielka miejscowość nad Morzem Jońskim, która słynie z pięknych plaż i spokojnej atmosfery. To idealne miejsce na wakacje dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta. To także dobre miejsce dla miłośników kitesurfingu, którzy znajdą tutaj doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.

Chania to największe miasto na Krecie i jedno z najpiękniejszych w całej Grecji. Stare miasto, otoczone murem weneckim, pełne jest uroczych uliczek, sklepików i tawern. Warto zobaczyć Katedrę św. Mikołaja oraz Arsenale, w których obecnie mieści się Muzeum Morskie. Na uwagę zasługuje także Muzeum Archeologiczne, w którym można podziwiać zbiory z okresu minojskiego.

Jedzenie

Jeśli szukasz dobrego jedzenia, to w Maleme warto odwiedzić tawernę Stelios & Katina, która słynie z doskonałych owoców morza. W Chani natomiast polecamy tawernę Tamam, która serwuje tradycyjne greckie dania w bardzo przyjemnej atmosferze.

Zakwaterowanie

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to w Maleme warto zatrzymać się w hotelu Creta Palm Resort, który położony jest bezpośrednio przy plaży. W Chani polecamy natomiast hotel Porto Veneziano, który znajduje się w samym sercu starego miasta.

Zobacz Salou Hiszpania

Podsumowanie

Podsumowując, Kreta to wspaniałe miejsce na wakacje, a Maleme i Chania to miejsca, które warto odwiedzić. Mamy nadzieję, że nasz tekst pomógł Ci w planowaniu podróży na tę piękną grecką wyspę.

Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
BELLA PAIS Maleme Kreta Grecja
Maleme Kreta Grecja
Maleme z drona


Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!