Włochy / góry

Włochy dla ciekawych – nad jeziorem Garda

Jezioro Garda to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów jezior, jakimi mogą nas oczarować Włochy. Piękne widoki, modne kurorty oraz urocze miasteczka – takie atrakcje sprawiają, że wycieczki po tej okolicy będą dla wielu z nas wspaniałą przygodą. W jakich miejscowościach warto zatrzymać się na dłużej? Oto najsłynniejsze miasteczka, których w czasie wypoczynku nad jeziorem Garda nie możemy pominąć.

Desenzano del Garda

Ciekawa zabudowa, dobre zagospodarowanie i piękne plaże – oto czynniki, dzięki którym miasto Desenzano del Garda stało się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych nad jeziorem Garda. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po jego okolicy? Na malowniczy port oraz promenadę, po której można spacerować w pięknej scenerii, oraz na starówkę, kuszącą cennymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Tętniące życiem place, wąskie uliczki i kamienice, których fasady mogą oczarować każdego – oto czynniki, dzięki którym każdy spacer po historycznym centrum Desenzano del Garda może się przemienić w wyjątkową przygodę.

Riva del Garda

Riva del Garda to urocze miasteczko, które rozłożyło się w północnej części jeziora. Miejscowość ta może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz malowniczą okolicą, dzięki czemu znane biura podróży od lat chętnie organizują wczasy w jej rejonie. Riva del Garda może się jednocześnie pochwalić ciekawą zabudową oraz historycznym centrum, po którym tak chętnie spacerują turyści z całej Europy.

Sirmione

W południowej części jeziora Garda czeka Sirmione – urocze miasteczko, a jednocześnie jeden z najważniejszych kurortów w tej części Włoch. Położenie na wąskim cyplu sprawia, że wczasy w tym miejscu są idealną ofertą dla miłośników plażowania i zabaw w wodzie. Sirmione może się jednocześnie pochwalić ciekawymi zabytkami, a spacery po tutejszej starówce będą dla wielu z nas wspaniałą przygodą. Dumą miasta jest zamek Scaligerich – wiekowa budowla, której budowę rozpoczęto w XIII stuleciu. Spacer w takim otoczeniu to wspaniała przygoda, zatem duże zainteresowanie wypoczynkiem w tym mieście nie powinno nikogo dziwić.

Jezioro Garda ma wiele uroku, a czas spędzony w jego rejonie dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Wspaniałe krajobrazy, ciekawe miasteczka pełne zabytków oraz włoski klimat – wszystko to sprawia, że wczasy nad jeziorem Garda od lat są popularnym rozwiązaniem dla wielu miłośników podróży.

Zobacz też: San Remo i Saint- Tropez

Brak komentarza

    Komentarz