góry / Trydent-Górna Adyga / Włochy

Włochy dla ciekawych – nad jeziorem Garda

https://youtu.be/3CmL4Wp1zlA?si=gzGt3cVH1XEnJRzH

Jezioro Garda to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów jezior, jakimi mogą nas oczarować Włochy. Piękne widoki, modne kurorty oraz urocze miasteczka – takie atrakcje sprawiają, że wycieczki po tej okolicy będą dla wielu z nas wspaniałą przygodą. W jakich miejscowościach warto zatrzymać się na dłużej? Oto najsłynniejsze miasteczka, których w czasie wypoczynku nad jeziorem Garda nie możemy pominąć.

Desenzano del Garda

Ciekawa zabudowa, dobre zagospodarowanie i piękne plaże – oto czynniki, dzięki którym miasto Desenzano del Garda stało się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych nad jeziorem Garda. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po jego okolicy? Na malowniczy port oraz promenadę, po której można spacerować w pięknej scenerii, oraz na starówkę, kuszącą cennymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Tętniące życiem place, wąskie uliczki i kamienice, których fasady mogą oczarować każdego – oto czynniki, dzięki którym każdy spacer po historycznym centrum Desenzano del Garda może się przemienić w wyjątkową przygodę.

Riva del Garda
Riva del Garda nocą
Riva del Garda
Riva del Garda kolorowe uliczki
Riva del Garda restauracje
Riva del Garda nocne życie

Riva del Garda

Riva del Garda to urocze miasteczko, które rozłożyło się w północnej części jeziora. Miejscowość ta może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz malowniczą okolicą, dzięki czemu znane biura podróży od lat chętnie organizują wczasy w jej rejonie. Riva del Garda może się jednocześnie pochwalić ciekawą zabudową oraz historycznym centrum, po którym tak chętnie spacerują turyści z całej Europy.

Riva del Garda jezioro
Riva del Garda arie operowe na powietrzu
Riva del Garda stare miasto
Bastione di Riva, Riva del Garda

Sirmione

W południowej części jeziora Garda czeka Sirmione – urocze miasteczko, a jednocześnie jeden z najważniejszych kurortów w tej części Włoch. Położenie na wąskim cyplu sprawia, że wczasy w tym miejscu są idealną ofertą dla miłośników plażowania i zabaw w wodzie. Sirmione może się jednocześnie pochwalić ciekawymi zabytkami, a spacery po tutejszej starówce będą dla wielu z nas wspaniałą przygodą. Dumą miasta jest zamek Scaligerich – wiekowa budowla, której budowę rozpoczęto w XIII stuleciu. Spacer w takim otoczeniu to wspaniała przygoda, zatem duże zainteresowanie wypoczynkiem w tym mieście nie powinno nikogo dziwić.

Jezioro Garda ma wiele uroku, a czas spędzony w jego rejonie dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Wspaniałe krajobrazy, ciekawe miasteczka pełne zabytków oraz włoski klimat – wszystko to sprawia, że wczasy nad jeziorem Garda od lat są popularnym rozwiązaniem dla wielu miłośników podróży.

Plastico della città in bronzo, Riva del Garda
Riva del Garda
Riva del Garda

Zobacz też: San Remo i Saint- Tropez

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!