morze / Włochy

Włoskie atrakcje: San Remo

Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych, jakimi mogą nas oczarować Włochy, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. San Remo jest jednocześnie stolicą włoskiej piosenki, a organizowany tu festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem – nie tylko wśród Włochów, ale i spędzających tu urlop gości. A jakie atrakcje czekają na tych, którzy właśnie w tym kurorcie postanowili spędzić wczasy we Włoszech?

San Remo w pigułce

Znane biura podróży już dawno dostrzegły turystyczny potencjał San Remo, które przyciąga i malowniczą okolicą, i świetnymi warunkami do wypoczynku. Piękne plaże nie są jedynym walorem tej miejscowości. San Remo to ciekawy ośrodek historyczny, o czym można się tu przekonać na każdym kroku. Wiadomo, że nazwa tego miasta wywodzi się od św. Romulusa, biskupa Genui. Choć miejscowość ta ma dość długą historię, o jej rozwoju zadecydowała turystyka, rozwijająca się tu od XIX stulecia. Do dziś, wraz z uprawą oliwek, stanowi ona podstawę lokalnej gospodarki i sprawia, iż San Remo znane jest doskonale na całym świecie. Co przyciąga tu gości?

San Remo z drona
San Remo z drona
San Remo z drona
San Remo z drona

Co warto zobaczyć w San Remo?

San Remo z drona

Choć San Remo jest przede wszystkim popularną miejscowością wypoczynkową, wycieczki po jej terenie mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń również tym gościom, którzy interesują się sztuką oraz historią. W mieście tym nie brak cennych zabytków sakralnych, w gronie których wyróżnia się m. in. barokowy kościół Matki Boskiej Anielskiej z piękną fasadą oraz prawosławna cerkiew Chrystusa Zbawiciela, którą zbudowano w połowie XIX stulecia z myślą o turystach z Rosji, których już wówczas w San Remo nie brakowało. Najcenniejszą perełką sakralnej architektury w tym mieście pozostaje jednak konkatedra św. Syriusza, mogąca się pochwalić historią sięgającą XII wieku. Jest to jeden z najcenniejszych skarbów romańskiej architektury, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po włoskiej Ligurii. Dla miłośników historii, którzy będą wypoczywać w tej części Włoch, nie lada gratką może się okazać tak piękna budowla, jaką jest fort św. Tekli. Wzniesiony w połowie XVIII stulecia, do dziś zachwyca swą formą oraz potężnymi bastionami. Piękne wille z XIX i XX wieku, malownicze uliczki oraz nadmorskie deptaki – oto kolejne atrakcje, dzięki którym San Remo cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród turystów z całej Europy.

San Remo z drona, port

Włochy to kraj idealny dla tych, którym marzy się relaks nad morzem oraz spacery w otoczeniu cennych zabytków. W takich miejscowościach, jak San Remo, można połączyć ze sobą dobry wypoczynek z lekcją historii, która na długo zapisze się w pamięci każdego turysty.

Zobacz też: Lazurowe Wybrzeże i Imperia

No Comments

    Leave a Reply