Liguria / miasto / morze / Włochy

Włoskie atrakcje: Imperia

Włoska Liguria – Imperia nocą

Włoska Liguria może pochwalić się wieloma ciekawymi miastami, na terenie których zachowały się cenne zabytki. Gdzie warto się wybrać podczas wycieczki po tej części Włoch? Jednym z tych ośrodków miejskich, na terenie których warto zatrzymać się na dłużej, jest Imperia. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Imperia w pigułce: co warto wiedzieć o tym mieście?

Włochy kojarzone są z wiekowymi miastami, których historia zaczyna się w czasach antycznych lub w okresie średniowiecza. Imperia jest tu wyjątkiem, bo oficjalnie jej dzieje zaczynają się…w dniu 1 października 1923 roku. O założeniu tego miasta zadecydował sam Benito Mussolini, który zdecydował się na połączenie dwóch mniejszych miejscowości: Porto Maurizio oraz Oneglia. Co warto zobaczyć na terenie miasta, które powstało z ich połączenia?

Imperia nocą, Liguria, Morze Liguryjskie, WŁochy
Imperia nocą, Liguria, Morze Liguryjskie, WŁochy
Imperia nocą, Liguria, Morze Liguryjskie, WŁochy
Imperia nocą, Liguria, Morze Liguryjskie, WŁochy

Imperia i jej atrakcje

W czasie wycieczki po tym mieście można ujrzeć wiele ciekawych zabytków sakralnych, w gronie których miejsce bardzo ważne zajmuje konkatedra św. Maurycego i Towarzyszy Męczenników. Jest to jeden z największych kościołów, jakimi może się pochwalić Liguria, a jednocześnie ciekawa perełka XVIII-wiecznej architektury, obok której trudno jest przejść obojętnie. Na uwagę zasługuje również kościół św. Jana Chrzciciela oraz kaplica św. Piotra, której największą dumą jest wspaniała fasada. W czasie wycieczki po Imperii warto też zwiedzić miejscowe placówki muzealne. Ciekawymi zbiorami może się pochwalić Muzeum Szopek Bożonarodzeniowych, w którym prezentowane są dzieła miejscowych artystów. Dla tych, których fascynuje włoska sztuka kulinarna, nie lada gratką stanie się miejscowe Muzeum Oliwy, w którym można zdobyć wiele cennych informacji na temat uprawy oliwek oraz ich wyjątkowych właściwości.

Imperia nocą, Liguria, Morze Liguryjskie, WŁochy
Imperia nocą, Liguria, Morze Liguryjskie, WŁochy

Imperia to jedno z ciekawszych miast, któremu w czasie wycieczki po Włoszech z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Tu nikt na nudę nie będzie narzekał, a spacery w pięknej scenerii każdemu z nas dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Zobacz też: Garda i Saint-Tropez

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!