Francja / morze

Saint-Tropez. Najpiękniejsze miejsca we Francji – które regiony warto odwiedzić?

Francja jest jednym z najchętniej wybieranych przez turystów państw na świecie. Jednak zachwyca nie tylko wielkimi i pięknymi zabytkami w znanych miastach, ale także cudami architektury i pięknymi krajobrazami na całej swej szerokości i długości. Warto więc przekonać się, jakie są najpiękniejsze miejsca w kraju Marsylianki.

Annecy, czyli francuska Wenecja

Wydaje się, że każdy kraj ma swoją Wenecję. Tak samo jest z Francją, która to najpiękniejsze z połączeń zabudowań miejskich i kanałów wodnych znajduje w wielu miejscach. Jednym z nich jest Annecy, które jest miastem alpejskim znajdującym się w południowo-wschodniej części kraju. Niesamowita starówka poprzecinana jest wodnymi kanałami rzeki Thiou, dzięki czemu zwykle nazywa się ją Małą Wenecją. Warto obejrzeć na przykład stary kościół z okresu średniowiecza czy Palais de l’Isle, a także przejść się nieregularnym układem wąskich uliczek. Wakacje w Annecy to świetny pomysł dla miłośników pięknej architektury.

Saint-Tropez
Saint-Tropez Centrum

Mont-Saint-Michel i niezwykła wyspa

Magia tego miejsca związana jest po pierwsze ze średniowiecznym rodowodem i klasztorem wbudowanym w pięknym, monumentalnym stylu, a z drugiej strony z pływami, czyli odpływem i przypływem wody. Przez to, że wyspa ta jest połączona jedną drogą z Normandią, która na dodatek jest zalewana, można się do niej dostać tylko w odpowiednich momentach. Opactwo jest jednak miejscem szczególnym także ze względu na widoki. To na pewno miejsce dla każdego miłośnika średniowiecznych miast z niezwykłą historią, którą oddycha się przez cały czas. Jeśli to Ty, wybierz wycieczkę do Mont-Saint-Michel.

Saint-Tropez port
Saint-Tropez Centrum

Riwiera Francuska i Lazurowe Wybrzeże

Mekka turystów, którzy przyjeżdżają tu, by pobyć nad Morzem Śródziemnym, zjeść przepyszne owoce morza i odpocząć na pięknie piaszczystych plażach. Południowo-wschodnia część Francji kryje w sobie wiele niespodzianek, dlatego warto przyjechać tu i zobaczyć te maleńkie miasta na własne oczy. To nie tylko wielki port w Marsylii, ale i wiele mniejszych ośrodków, z których każdy jest czymś wyjątkowym, niezwykłym i niepowtarzalnym. Urok Cannes czy Saint-Tropez – tak dobrze znanych – to niejedyne, co możesz tu znaleźć.

Saint-Tropez Centrum
Saint-Tropez port
Saint-Tropez wązkie uliczki
Saint-Tropez port
Saint-Tropez
Saint-Tropez port
Saint-Tropez port
Saint-Tropez port
Saint-Tropez
Muzeum Żandarmerii i Kina w Saint-Tropez
Muzeum Żandarmerii i Kina w Saint-Tropez

Muzeum Żandarmerii i Kina w Saint-Tropez, w środku pomnik aktora filmowego – Louis de Funès

Prowansalskie łąki lawendy

Obrazki, które na stałe wpisały się w komputerowe losowe zestawy najpiękniejszych krajobrazów świata. Lawendowe pola są czymś niezwykłym, co nadaje charakteru Prowansji, jedynemu w swoim rodzaju regionowi południowej Francji. Prowincja ta jest odbierana wszystkimi zmysłami, a smak i zapach takich miast jak Arles, Avignon, Aix zapada w najgłębsze czeluści mózgu i wraca niespodziewanie wiele lat po podróżowaniu prze krainę lawendy. Tu wszystko jest z niej lub z nią. Może poza winem, które jednak i tak smakuje wyśmienicie. Wakacje w Prowansji to symbol idylli.

Szerokie możliwości turystyczne

Francja jest niezwykła i urzeka różnorodnością i wodzeniem zmysłów na pokuszenie. Warto więc zobaczyć te wymienione tu miejsca i sprawdzić także inne atrakcje jak choćby górskie szczyty Alp, cudowne pola i winnice w Bordeaux czy wiecznie wietrzną i deszczowa Bretanię. Warto sprawdzić całą Francję podczas wakacji.

Saint-Tropez plaża
Saint-Tropez plaża
Saint-Tropez
Saint-Tropez

Zobacz też: Amalfi i Positano

2 komentarze

Komentarz

error: Treść jest zabezpieczona!!