Francja / morze

Lazurowe Wybrzeże – co warto zobaczyć we Francji?

Gdy myślisz o wakacjach we Francji, prawdopodobnie wyobrażasz sobie ciepłą, słoneczną pogodę i odpoczynek na piaszczystej plaży. Lazurowe Wybrzeże jest miejscem, gdzie te marzenia mają szansę się spełnić. Sprawdź, czy znasz wszystkie dostępne atrakcje i przekonaj się, gdzie warto pojechać.

Lazurowe Wybrzeże – najpiękniejsze plaże we Francji

Plaże Lazurowego Wybrzeża to zróżnicowane tereny. Wśród nich znajdziesz miejsca piaszczyste, kamieniste, żwirowe i skalne. Można tam obserwować przyrodę typową dla tej szerokości geograficznej, a także zabytkowe budowle i ciekawe formy skalne. Wyjątkowo piękny krajobraz i ciepła woda w pięknym lazurowym kolorze to główne atrakcje plaż francuskich, wśród których odwiedzić warto Passable, Mala i Garoupe.

Lazurowe Wybrzeże – najpiękniejsze plaże we Francji

Francja – atrakcje w nadmorskich kurortach

Lazurowe Wybrzeże to jeden z najpopularniejszych regionów wakacyjnych w Europie. Znajdują się tam najpiękniejsze plaże, a także mnóstwo atrakcji, które co roku przyciągają turystów. Rejon ten jest atrakcyjny także dla trekkerów. Mogą oni zwiedzać tzw. Dolinę Cudów, gdzie turyści podziwiają stare malunki naskalne.

AREV ST.TROPEZ plakat
Lazurowe Wybrzeże – najpiękniejsze plaże we Francji
Lazurowe Wybrzeże – jachty

Monako i dzielnica Monte Carlo to kolejne punkty na mapie Francji, które warto odwiedzić. Przepych tam panujący sprawia, że te miejsca robią piorunujące wrażenie. W przeszłości były to lokalizacje, które przyciągały najbogatszych turystów z całego świata. Kolejnym słynnym miastem na wybrzeżu Francji jest Nicea. Turyści znajdą tam urocze uliczki pełne przytulnych kawiarni z regionalnymi przysmakami. Wakacyjny klimat poczujesz także w Saint Tropez i Cannes. Baza noclegowa i duże zaplecze gastronomiczne to wielkie atuty tych rejonów.

Wybrzeże Francji – jak spędzać czas na wakacjach?

Jeśli planujesz spędzać wakacje we Francji, atrakcje nie obejmują jedynie zwiedzania malowniczych miejscowości. Oprócz plażowania i podziwiania tamtejszej przyrody warto skorzystać z bogatej oferty muzeów i galerii sztuki. Francja to ośrodek przyciągający uzdolnionych artystów. Dlatego każdy wielbiciel pięknych rzeczy znajdzie tam z pewnością coś ciekawego do zobaczenia. Obecność winnic to gratka dla koneserów wina, które jest jednym z charakterystycznych produktów francuskich, znanych na cały świat. Zdecydowanie warto podczas pobytu skosztować tradycyjnych potraw.

Gdy planujesz wyjazd do Francji, koniecznie odwiedź rejon Lazurowego Wybrzeża. Wśród wielu atrakcji tego regionu wybierz te, które spodobają ci się najbardziej. Odpocznij na francuskim wybrzeżu, poznaj ten piękny kraj, jego tradycję, historię i kuchnię.

Zobacz też: Saint-Tropez i Cefalu

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!