Włochy

Włoskie miasta i ich skarby: Trydent

Dla wielu z nas Włochy to przede wszystkim piękne góry, malownicze doliny oraz ośrodki miejskie, które są wyjątkowo atrakcyjnymi punktami w programie każdej wycieczki. Biura podróży w szczególności polecają wizytę w tak pięknym mieście, jakim jest Trydent. Atrakcji jest tu wiele, zatem każdy miłośnik podróży znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Czym mogą nas zaskoczyć Włochy w tym mieście? Jakie atrakcje są tu w szczególności polecane przez biura podróży?

Miasto kuszące przeszłością

Trydent, Włochy

Trydent jest atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii oraz wspaniałej architektury. W mieście, które trafiło do historii jako miejsce słynnego soboru, ma się czym pochwalić. Kuszą zabytki sakralne oraz te obiekty, które przypominają o długiej, sięgającej czasów antycznych historii miasta. Wiadomo przecież, że już w II wieku p. n.e. w miejscu obecnego miasta istniała rzymska osada, po której zachowało się sporo pamiątek. W XVI wieku Trydent stał się ważnym miastem, a to za sprawą doskonale znanego soboru. Dziś jest to przede wszystkim ważny i ceniony przez biura podróży ośrodek turystyczny, na terenie którego Włochy prezentują swe wyjątkowo atrakcyjne oblicze. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?

Trydent dla turystów: to trzeba zobaczyć!

Trydent, Włochy

Na terenie tego wyjątkowego miasta zachowało się wiele ciekawych zabytków, których w czasie wycieczki po Trydencie nie można pominąć. Jedną z najważniejszych atrakcji na terenie miasta jest Zamek Dobrej Rady. To ważny zabytek, znany jako miejsce obrad słynnego soboru. Zwiedzenie tego wyjątkowego kompleksu jest wspaniałą atrakcją dla każdego turysty, podobnie jak wizyta w pobliskiej katedrze św. Wigiliusza. Ta romańsko-gotycka świątynia również jest związana z soborem trydenckim, zatem dla wielu turystów jest ważnym punktem w programie wycieczki po mieście. Trydent może się również pochwalić ciekawym Muzeum Diecezjalnym, którego dumą jest kolekcja obrazów związanych z obradami soboru. Biura podróży zachęcają również do zwiedzenia innej, ciekawej budowli sakralnej. Jest nią renesansowa bazylika Matki Boskiej, której dumą jest barokowy sarkofag z relikwiami św. Klemensa.

Trydent, Włochy
Trydent, Włochy

Trydent to wspaniałe miasto, które bez wątpienia warto odwiedzić. Włochy mogą się tu pochwalić ciekawymi budowlami i piękną okolicą, dzięki czemu wspomnienia z wycieczki po tej części kraju na długo pozostaną w pamięci turystów.

Zobacz też: Neapol i Amalfi

Trydent, Włochy
Trydent, Włochy
Trydent, Włochy
Trydent, Włochy
Trydent, Włochy
Trydent, Włochy
Trydent, Włochy
Trydent, Włochy
Trydent, Włochy

No Comments

    Leave a Reply