Mazowieckie / miasto / Polska / zamek

Warszawskie TOP 10: co warto zobaczyć?

Warszawa to piękne miasto, które każdego z nas może oczarować pięknymi budowlami i ciekawymi wystawami. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególna uwagę w trakcie wycieczki po tym mieście? Oto 10 propozycji dla tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić stolicę.

Warszawa, Pałac Kultury z drona
Warszawa, Pałac Kultury z drona
Warszawa, Pałac Kultury, centrum z drona
Złote Tarasy w Warszawie z drona
Marriott z drona
Warszawa, Pałac Kultury
Warszawa z drona
mBank Warszawa
mBank Warszawa
Warszawa z drona o poranku

TOP 10: Łazienki Królewskie

Spacer po Łazienkach Królewskich to wspaniała przygoda dla każdego, kto chce miło spędzić czas w otoczeniu zieleni i pięknych rzeźb. Miejsce to kojarzone jest przede wszystkim z pomnikiem Fryderyka Chopina oraz z letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, warto tu jednak zwrócić uwagę i na inne obiekty. Oranżeria, gmach Podchorążówki oraz Belweder – każda z tych budowli ma ogromną wartość, warto zatem i im uważniej się przyjrzeć..

Pomnik Fryderyka Chopina w Warszawie
Łazienki Królewskie w Warszawie
Stara Oranżeria w Łazienkach Królewskich

TOP 9: Kościół św. Anny

Dzieje kościoła św. Anny sięgają XV wieku, i choć może się on pochwalić i ciekawą historią, i wspaniałym wyposażeniem, dla wielu osób jest on przede wszystkim świetnym punktem widokowym. Taras widokowy, urządzony w dzwonnicy tego kościoła, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez tych, którzy chcą na Warszawę spojrzeć z wyjątkowej perspektywy.

TOP 8: Barbakan

To jedna z ciekawszych pamiątek po miejskich fortyfikacjach, które dawniej strzegły bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy. Barbakan to ciekawa pamiątka z XVI stulecia, która – wraz z murami obronnymi- spełniała ważną rolę w systemie obronnym miasta. Dziś jest to jedna z wizytówek warszawskiej starówki, której w trakcie wycieczki po stolicy nie można pominąć.

TOP 7: Bazylika św. Jana Chrzciciela

Bazylika św. Jana Chrzciciela to najważniejsza budowla sakralna na terenie miasta, mogąca się pochwalić zarówno wspaniałym wnętrzem, jak i interesującą historią. Kościół, w którym wygłaszał swe kazania ksiądz Skarbek, w którym koronowano Stanisława Leszczyńskiego oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego, znany jest też jako miejsce zaprzysiężenia Konstytucji 3 Maja. Wszystko to sprawia, iż świątynia ta jest jednym z ważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki po Warszawie, a wizyta w jej wnętrzu każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Warszawa

TOP 6: Plac Piłsudskiego

To jeden z najważniejszych punktów na planie Warszawy – szczególnie dla tych, którzy zaglądają tu podczas ważnych uroczystości państwowych. Przy placu tym czeka przecież Grób Nieznanego Żołnierza, strzeżony przez cały czas przez żołnierzy. A kto do Warszawy zajrzy w niedzielę, ten w samo południe będzie mógł obserwować uroczystą zmianę warty..

Grób Nieznanego Żołnierza, Warszawa
Teatr Dramatyczny, Warszawa

TOP 5: Stadion Narodowy

https://www.youtube.com/watch?v=iO76rqfYzto
dach stadionu narodowego
Stadion Narodowy w Warszawie
PGE Narodowy w Warszawie

Możliwość zwiedzania stadionu, który był świadkiem tak wielu ważnych imprez sportowych, to nie lada gratka dla dużych i małych turystów. Stadion Narodowy przyciąga ciekawym wyglądem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, a spacer po jego zakątkach może się okazać wyjątkową przygodą dla każdego z nas.

TOP 4: Pałac Kultury i Nauki

Choć ten gmach wzbudza wiele emocji, jest jednym z symboli Warszawy. Potężny, socrealistyczny wieżowiec z charakterystyczną wieżą oraz salami kinowymi i koncertowymi, jest też miejscem ważnym dla miłośników nauki i kultury. Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszy się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Warszawy: zarówno tej współczesnej, jak i tej historycznej.

TOP 3: Rynek Starego Miasta

To serce Warszawy oraz miejsce, które przyciąga wyjątkową atmosferą. Rynek Starego Miasta może się pochwalić pięknymi kamienicami, starannie odrestaurowanymi po zniszczeniach z czasów II wojny światowej, oraz tak charakterystycznym obiektem, jakim jest pomnik Warszawskiej Syrenki. To miejsce, w którym można się spotkać również z innymi bohaterami warszawskich legend, np. z bazyliszkiem, który zdobi wejście do jednej z kamienic.

Rynek Starego Miasta w Warszawie

TOP 2: Krakowskie Przedmieście

https://www.youtube.com/watch?v=31RxJGJQv9o

Spacer po Krakowskim Przedmieściu to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Warszawy. Trakt ten łączy ze sobą Plac Zamkowy i Nowy Świat, a spacer po nim jest szansą na nacieszenie się widokiem wielu cennych perełek architektury. Najważniejszym obiektem na Krakowskim Przedmieściu jest Pałac Namiestnikowski, służący dziś jako siedziba Prezydenta RP..

Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej
Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej

TOP 1: Plac Zamkowy

Równie ważnym miejscem, jak Rynek Starego Miasta, jest Plac Zamkowy. To tu wznosi się dobrze znana Kolumna Zygmunta, to tu można ujrzeć Zamek Królewski, starannie zrekonstruowany w latach 80-tych XX wieku. Dziś służy on jako siedziba muzeum, które przyciąga wspaniałymi apartamentami oraz interesującą kolekcją dzieł sztuki.

Warszawa przyciąga, a jej malownicze zakątki i piękne budowle mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. W tym mieście nudzić się nie można, a czas spędzony na poznawaniu jego zabytków z pewnością dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym.

Warszawa przyciąga, a jej malownicze zakątki i piękne budowle mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. W tym mieście nudzić się nie można, a czas spędzony na poznawaniu jego zabytków z pewnością dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym.

Warszawa z drona

Zobacz też: Wrocław i Wolin

1 Comment

Komentarz

error: Treść jest zabezpieczona!!