miasto / Włochy

Turyn i jego zabytki: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Turyn, dawniej pełnił rolę stolicy państwa włoskiego, dziś jest jednym z najważniejszych ośrodków sportów zimowych na świecie. Turyn to wyjątkowe miasto, z którego Włochy mogą być naprawdę dumne. Biura podróży chętnie urządzają wycieczki na teren tego miasta, a moc atrakcji czekających na jego terenie sprawia, że miłośnicy podróży z takich ofert korzystają bardzo chętnie. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Turyn: miasto pełne tajemnic

Tajemniczość to najlepsze określenie tego miasta. To właśnie tajemnicami Turyn zaczął przyciągać turystów, dla których w czasie wycieczki po takim kraju jak Włochy ważne są nie tylko zabytki, ale i tajemnicze historie. Turyn może się w tym zakresie pochwalić i słynnym całunem, i Nostrodamusem. Może się tez pochwalić długą historią, piękną okolica oraz licznymi zabytkami, których w czasie wycieczki po tej części Włoch nie można pominąć. Tu, w mieście Fiata, czekolady i wielkich finansów, czeka wiele zabytków. Każdy z nich ma swe tajemnice, które z pewnością warto odkryć. Gdzie ich szukać?

Turyn i jego zabytki: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Schody, arkady i niezwykła atmosfera sprawiają, że centrum tego miasta przyciąga wyjątkową magią. W takiej scenerii czekają na turystów najcenniejsze zabytki Turynu. Jest ich wiele. W gronie tym wyróżnia się wspaniały Pałac Królewski, którego historia sięga XVI stulecia. Wspaniałe schody oraz freski zdobiące zabytkowe wnętrza stały się tu atrakcjami najważniejszymi, a turyści odwiedzający ten pałac najchętniej zaglądają do Sali Tronowej – najpiękniejszego i najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w tej rezydencji. Drugim skarbem świeckiej architektury na ternie miasta jest Pałac Madama. Jest to ciekawy przykład sztuki barokowej oraz wspaniała rezydencja, w której można się zapoznać z ciekawą kolekcją dawnej sztuki.
Najwięcej emocji wśród turystów odwiedzających Turyn wzbudzać mogą jednak jego zabytki sakralne. Tym najważniejszym jest katedra św. Jana Chrzciciela, w której przechowywany jest całun turyński. Warto też zwiedzić kościół św. Wawrzyńca oraz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Turyńskie muzea

Turyn może się pochwalić nie tylko ciekawymi perełkami dawnej architektury świeckiej i sakralnej, ale i wartościowymi placówkami muzealnymi. Ciekawymi zbiorami przyciągają Zbrojownia oraz Biblioteka Królewska, choć dla wielu turystów dwa inne muzea są znacznie bardziej atrakcyjnymi punktami w czasie wycieczki po Turynie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutejsze Muzeum Egipskie, znane z cennych papirusów oraz wspaniałej kolekcji sarkofagów. Wielkim zainteresowaniem w Turynie cieszy się też Narodowe Muzeum Kinematografii, które zachwyci nie tylko miłośników filmu.

Wycieczki po Turynie to wyjątkowa przygoda oraz szansa na to, by poznać malownicze i pełne niezwykłych atrakcji Włochy. Nic dziwnego, że biura podróży tak wiele uwagi poświęcają temu ośrodkowi miejskiemu i jego atrakcjom. Turyn to jedno z tych miast, na terenie których nudzić się nie można i które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

No Comments

    Leave a Reply