miasto / Polska / Śląskie

Lubliniec: co warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Lublińcu

Lubliniec jest jednym z ciekawszych miast na terenie Górnego Śląska, a powodów, dla których warto zajrzeć na jego teren, jest sporo. Jakie atrakcje zasługują tutaj na szczególne wyróżnienie?

Wielkim walorem tego miasta jest korzystne położenie oraz bliskość wielkich kompleksów leśnych. Lubliniec może się też pochwalić długą historią, która sięga czasów średniowiecza. Do dziś przypomina nam o tym układ urbanistyczny miasta oraz kościół św. Mikołaja, który wprawdzie jest obiektem barokowym, jednak w jego bryle wciąż można dostrzec wiele elementów typowych dla sztuki gotyckiej. Sama świątynia z pewnością zasługuje na uwagę i stanowi bardzo ważny punkt w programie wycieczki po Lublińcu.

Kaplica Karola Boromeusza

Gotyckie prezbiterium oraz wczesnobarokowa kaplica Karola Boromeusza skutecznie przyciągają uwagę zwiedzających, nie brak tu również ciekawych obrazów. Innym zabytkiem sakralnym, z którego Lubliniec może być dumny, jest XVI-wieczny kościół Świętego Krzyża.

Kościół św. Anny

A co z miłośnikami architektury drewnianej? I dla nich w Lublińcu znajdzie się coś ciekawego. Cenną perełką drewnianej architektury jest tu przecież XVII-wieczny kościół św. Anny, pięknych kościółków z drewna nie brakuje też w najbliższej okolicy tego miasta. W mieście tym warto również zobaczyć dom, w których często gościła bł. Edyta Stein. Nie brak tu również pomników, które przypominają o najważniejszych wydarzeniach w regionie. Wszystkie te atrakcje sprawiają, iż wycieczki po Lublińcu mogą się dla wielu osób okazać ciekawym doświadczeniem oraz fascynującą lekcją historii.

Lubliniec z drona
Lubliniec z drona
Lubliniec z drona
Lubliniec z drona

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!