Włochy

Udinese Calcio, Stadio Friuli z drona

Stadio Friuli to stadion piłkarski znajdujący się w Udine, we Włoszech. Obecnie jest to domowy stadion dla klubu piłkarskiego Udinese Calcio, który występuje w Serie A. Stadion może pomieścić do 25 144 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych stadionów we Włoszech.

Historia Stadion Friuli

Stadion Friuli został otwarty w 1976 roku i początkowo miał pojemność około 20 000 miejsc siedzących. W latach 90-tych stadion przeszedł kilka modernizacji, w tym dodanie oświetlenia, zwiększenie pojemności stadionu do 41 652 miejsc oraz zmiana nazwy na Stadio Friuli.

Udinese Calcio, Stadio Friuli z drona od południa

W 2013 roku stadion przeszedł kolejną modernizację, która miała na celu zwiększenie komfortu dla kibiców oraz poprawienie jakości obiektu. W trakcie modernizacji został zbudowany dach nad trybunami, co pozwoliło na zwiększenie ochrony przed deszczem i słońcem. Ponadto, na stadionie zostały zainstalowane nowe ekrany LED, system nagłaśniający oraz zmodernizowana została sieć podziemna stadionu.

Udinese Calcio, Stadio Friuli, z boku

Stadion Friuli to także miejsce, gdzie odbywały się różnego rodzaju imprezy muzyczne, takie jak koncerty m.in. U2, Pink Floyd, czy Ligabue.

Położenie

Stadion Friuli znajduje się w południowo-wschodniej części miasta Udine. Stadion ma pojemność 25 144 miejsc, w tym 21 000 miejsc siedzących i 4 144 miejsc stojących. Trybuny stadionu składają się z czterech sektorów: sektorów A i B, znajdujących się na południowym końcu stadionu, sektora C, który znajduje się na zachodniej stronie stadionu oraz sektora D, który znajduje się na wschodniej stronie stadionu.

Udinese Calcio, Stadio Friuli z drona od strony północnej

Udogodnienia

Stadion Friuli jest wyposażony w wiele udogodnień, takich jak sklepy z pamiątkami, bary i restauracje, a także miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Na stadionie znajdują się także pomieszczenia dla mediów oraz pomieszczenia dla VIP-ów.

Zobacz też: Karnawał w Wenecji, miasto nad jeziorem Riva del Garda i stadion w Brukseli

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!