Włochy

Udinese Calcio, Stadio Friuli z drona

Stadio Friuli to stadion piłkarski znajdujący się w Udine, we Włoszech. Obecnie jest to domowy stadion dla klubu piłkarskiego Udinese Calcio, który występuje w Serie A. Stadion może pomieścić do 25 144 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych stadionów we Włoszech.

Historia Stadion Friuli

Stadion Friuli został otwarty w 1976 roku i początkowo miał pojemność około 20 000 miejsc siedzących. W latach 90-tych stadion przeszedł kilka modernizacji, w tym dodanie oświetlenia, zwiększenie pojemności stadionu do 41 652 miejsc oraz zmiana nazwy na Stadio Friuli.

W 2013 roku stadion przeszedł kolejną modernizację, która miała na celu zwiększenie komfortu dla kibiców oraz poprawienie jakości obiektu. W trakcie modernizacji został zbudowany dach nad trybunami, co pozwoliło na zwiększenie ochrony przed deszczem i słońcem. Ponadto, na stadionie zostały zainstalowane nowe ekrany LED, system nagłaśniający oraz zmodernizowana została sieć podziemna stadionu.

Stadion Friuli to także miejsce, gdzie odbywały się różnego rodzaju imprezy muzyczne, takie jak koncerty m.in. U2, Pink Floyd, czy Ligabue.

Położenie

Stadion Friuli znajduje się w południowo-wschodniej części miasta Udine. Stadion ma pojemność 25 144 miejsc, w tym 21 000 miejsc siedzących i 4 144 miejsc stojących. Trybuny stadionu składają się z czterech sektorów: sektorów A i B, znajdujących się na południowym końcu stadionu, sektora C, który znajduje się na zachodniej stronie stadionu oraz sektora D, który znajduje się na wschodniej stronie stadionu.

Udogodnienia

Stadion Friuli jest wyposażony w wiele udogodnień, takich jak sklepy z pamiątkami, bary i restauracje, a także miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Na stadionie znajdują się także pomieszczenia dla mediów oraz pomieszczenia dla VIP-ów.

Zobacz też: Karnawał w Wenecji i Riva del Garda

Brak komentarza

    Komentarz