Sycylia / Włochy

Sycylia: magiczna wyspa pełna skarbów

Sycylia jest wymarzoną wyspą dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem, nacieszyć się pięknymi widokami, a przy okazji zwiedzić sporo ciekawych zabytków. Jakie atrakcje przyciągają turystów na teren tej włoskiej wyspy? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po jej terenie?

Katania, Sycylia
Katania, Sycylia
Katania, Sycylia
Katania, Sycylia

Sycylia i jej miejsce na mapie świata

Sycylia przyciąga zarówno swym położeniem, jak i rozmiarami. Tanie loty z Polski zachęcają do podróży na tą magiczną wyspę. Ta włoska wyspa jest największa wyspą na Morzu Śródziemnym, a jej wielkim walorem jest długie i zróżnicowane wybrzeże. Górzysty krajobraz, piękne widoki i klimat, któremu trudno się oprzeć to kolejne czynniki, które skutecznie zachęcają do spędzenia wakacji w tej części świata. Dodatkowo Sycylia jest wyspą o wspaniałej przeszłości, dzięki czemu wycieczki po jej terenie stają się atrakcyjną ofertą spędzania wolnego czasu i dla tych osób, które interesują się przeszłością oraz przypominającymi o niej zabytkami. Spacery po tej wyspie pozwalają poszerzyć wiedzę zarówno na temat kultury greckiej, jak i rzymskiej, nie brak tu również miejsc, w których można spotkać się z wpływami arabskimi. Jakie miejsca warto tu odwiedzić?

Etna – magia potężnego wulkanu

Widok na Etnę może zrobić wrażenie na każdym, a spacery po zboczach tego majestatycznego wulkanu będą przygodą, która na długo zapisze się w pamięci każdego zaglądającego tu turysty. Etna wzbudza podziw, a wycieczki na jej szczyt są jedną z ciekawszych ofert, jakimi Sycylia przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku.

Palermo – miasto pełne zabytków

Wycieczki po Sycylii nie mogą się obejść bez wizyty w Palermo – najważniejszym mieście na tej wyspie. Historia Palermo zaczyna się w VIII wieku p. n.e., zatem miłośnicy przeszłości poczują się tu doskonale. Pałac normański, katedra z XII wieku oraz potężny gmach teatru – oto atrakcje, dzięki którym każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego w tym mieście.

Wizzair

Syrakuzy, czyli oko w oko z archeologią

Sycylia to wyspa niezwykle atrakcyjna dla miłośników historii, o czym można się przekonać m. in. w trakcie wizyty w Syrakuzach. Tutejsze stanowisko archeologiczne jest jednym z najważniejszych w regionie śródziemnomorskim. Można tu ujrzeć sporo ciekawych pamiątek zarówno z czasów greckich, jak i rzymskich, dzięki czemu wizyta w tym miejscu przemienia się w wyjątkową podróż w czasie. Syrakuzy mogą się również pochwalić tak ciekawym zabytkiem architektury sakralnej, jakim jest katedra z XVIII wieku, oraz potężnym zamkiem, który stanął na fundamentach świątyni Hery.

Katania, Sycylia
Katania, Sycylia
Katania z drona
Katania z drona
Katania z drona
Katania, Sycylia
Katania, Sycylia

Sycylia to wyjątkowa wyspa, na terenie której każdy z nas może spędzić wolny czas w ciekawy sposób. Piękne plaże, wiekowe miasta pełne zabytkowych budowli oraz stanowiska archeologiczne – oto atrakcje, które czynią z tej części Włoch wyjątkowo ciekawy cel podróży.

Katania, Sycylia
Katania, Sycylia
Amfiteatr Katania, Sycylia
Katania, Sycylia
Katania, Sycylia
Amfiteatr Katania, Sycylia
Amfiteatr Katania, Sycylia

No Comments

    Leave a Reply