Polska / Śląskie

Papugarnia w Katowicach

Tegoroczne ferie zimowe nie rozpieszczały nas zimową aurą.  Zimowe szaleństwo zamieniliśmy w tym roku na zupełnie inną atrakcję. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Postanowiliśmy piątkowe wczesne popołudnie ferii zimowych spędzić w Papugarni Carmen w Katowicach. Gorąco wszystkim polecam to miejsce. Wybieg papug jest dwupoziomowy.

W zasadzie tylko 2 papugi znajdują się w klatkach, cała reszta ptaków porusza się niczym nie ograniczona po całym wybiegu w towarzystwie odwiedzających to miejsce ludzi. Papug jest bardzo dużo. Spotkaliśmy tam ich najróżniejsze gatunki. Początkowo bardzo zabiegaliśmy o ich uwagę sądząc, że są nieśmiałe i może nawet zestresowane sporą ilością odwiedzających. Nic bardziej mylnego.

Papugarnia Carmen w Katowicach

Papugi są bardzo śmiałe, przyjazne i bardzo chętnie nawiązują kontakt z odwiedzającymi. Lubią być karmione, wchodzić po ręce na ramię lub po prostu z lotu lądować na czyimś ramieniu lub na głowie. Ulubionym zajęciem niektórych z nich jest zabawa sznurkami przy bluzie lub sznurówkami u butów.

Papugarnia Carmen w Katowicach

Papuga przesiadująca na moim ramieniu była bardzo zainteresowana przytulaniem się do mnie a nawet zaśnięciem na moim ramieniu. Bardzo miło z naszą rodzinką spędziliśmy tam czas. Uważam, że jest to bardzo pozytywne miejsce ze względu na przekochane ptaki ale i bardzo miły personel. Z pewnością tam wrócimy!

Papugarnia Carmen w Katowicach
Papugarnia Carmen w Katowicach
Papugarnia Carmen w Katowicach

Zobacz: Chania i Plaża Balos

No Comments

    Leave a Reply