Artykuł partnera / Polska / Śląskie

Ferie z dziećmi. Jaki hotel wybrać?

Nie tylko dzieci, ale również rodzice czekają na ferie z utęsknieniem, aby móc nieco odpocząć od codziennych obowiązków i spędzić czas w przyjemny sposób. Organizując rodzinny wyjazd na ferie z dziećmi, należy uwzględnić kilka aspektów, aby zapewnić sobie bezpieczny i komfortowy wypoczynek. Wśród najistotniejszych kwestii, którymi musimy się zająć, planując ferie z dziećmi, jest dobór odpowiedniej lokalizacji, a także miejsca zakwaterowania. Obecnie większość rodzin podczas ferii zatrzymuje się w hotelach. Na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru takiego miejsca i jaki hotel najlepiej sprawdzi się na ferie z dziećmi? Podpowiadamy.

Aries Hotel & SPA Szczyrk

Lokalizacja hotelu na ferie z dziećmi

Wybierając hotel na ferie z dziećmi, najpierw powinniśmy zastanowić się, w jakie rejony chcemy się wybrać. Jeżeli interesują nas zarówno sporty zimowe, jak i spacery w sprzyjających okolicznościach przyrody, powinniśmy postawić na górskie kurorty. Pamiętajmy jednak, że naśnieżone stoki i ciekawe malownicze trasy spacerowe znajdują się nie tylko w najczęściej wybieranym przez turystów kurorcie, jakim jest Zakopane, ale również w Beskidzie Śląskim, a więc na przykład w Szczyrku. Jeżeli chcemy spędzić ferie z dziećmi i korzystać z uroków malowniczego kurortu, a jednocześnie nie lubimy zatłoczonych miejsc, wówczas Szczyrk może być strzałem w dziesiątkę. Zwróćmy uwagę również na lokalizację hotelu, aby znajdował się on w centrum miejscowości lub w pobliżu stoków narciarskich. Dla wielu turystów dogodną lokalizacją może pochwalić się Aries Szczyrk, który do dyspozycji gości przekazuje ponad 120 pokoi oraz apartamentów z balkonami.

Aries Hotel & SPA Szczyrk

Atrakcje w hotelu na ferie z dziećmi

Szukając hotelu na ferie z dziećmi, powinniśmy uwzględnić również wiek naszych pociech, aby ewentualne atrakcje w takim miejscu, były dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań. W przypadku mniejszych dzieci istotny może być plac zabaw znajdujący się w pobliżu takiego obiektu lub sala zabaw w hotelu. Niektóre miejsca oferują maluchom również animacje podczas ferii lub długich weekendów, co również może być istotną kwestią braną pod uwagę podczas wyboru takiego miejsca. Najważniejsze jednak jest to, aby hotel znajdował się w miejscowości, w której zlokalizowanych jest wiele atrakcji dla dzieci. Dobrze, jeżeli obiekt taki posiada również basen ze zjeżdżalniami, aby maluchy mogły korzystać z szeregu atrakcji zarówno w obiekcie hotelowym, jak i poza nim. Rodzice z kolei z pewnością docenią strefę saun, a także wellness&spa, w której będą mogli skorzystać z usług certyfikowanych kosmetologów i masażystów.

Aries Hotel & SPA Szczyrk

Udogodnienia w hotelu dla rodzin dzieci 

Hotel na ferie z dziećmi powinien posiadać nie tylko luksusową strefę dla ciała i ducha, ale również szereg udogodnień. Bez wątpienia warto wybrać miejsce, w którym można skorzystać z usług concierge, którego pomoc może być nieoceniona w organizacji czasu wolnego. Specjalista taki może zarekomendować nam na przykład warte odwiedzenia lokalne atrakcje czy najlepsze szlaki, które sprawdzą się nawet w przypadku wędrówek z dziećmi. W pokojach hotelowych z kolei powinniśmy móc liczyć na pełne wyposażenie w postaci telewizora, suszarki do włosów, ręczników, kosmetyków, kapci, szlafroków, mini baru czy zestawu do parzenia herbaty.

Aries Hotel & SPA Szczyrk

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!