Artykuł partnera

Podróż na Karaiby – jak się przygotować?

Karaiby są na liście podróżniczej ogromnej liczby turystów. Tak naprawdę, miejsce to jest jednym z pierwszych skojarzeń, które nasuwają nam się, kiedy myślimy o egzotyce. Z resztą, któż nie chciałby zanurzyć się w idealnej, lazurowej wodzie, schować pod rozłożystą palmą, zrobić zdjęcie z wielobarwną papugą czy też spacerować po białym piasku? Żeby jednak doszło do realizacji tego marzenia, warto przed wyjazdem, zapoznać się z niezbędnymi informacjami na temat celu naszej destynacji.

Podróż na Karaiby – Organizacja wyjazdu

Jak wiadomo, wakacje na Karaibach, nie należą do najtańszych. Nie musi być to jednak wcale przeszkodą do ich odwiedzenia. Najkorzystniejszą opcją będzie lot z Francji (Paryża), który trwa około 8-9 godzin. Jeżeli dodatkowo zarezerwujemy nocleg na własną rękę, to może okazać się, że wyjazd ten będzie całkiem opłacalny. Wiodącą walutą na miejscu jest dolar amerykański, którym zdecydowanie wygodniej będzie płacić niż walutą lokalną, tj. dolarem wschodniokaraibskim.

Klimat na Karaibach

To, jaki miesiąc wybierzemy, jako ten najodpowiedniejszy na nasz wyjazd, jest również nie bez znaczenia. Uwielbiany przez wielu okres następujący po sezonie letnim, może okazać się średnim wyborem. Wskazuje się, że jesienią na Karaibach wzrasta ryzyko nieprzewidywalnych zjawisk meteorologicznych, do których zaliczyć możemy w głównej mierze huragany. Co ciekawe, szczyt sezonu przypada tam na marzec, w którym to miesiącu odnotowuje się największy przyrost gwałtownych opadów. 

Tak naprawdę, klimat na Karaibach dzieli się na porę suchą (luty-czerwiec) oraz porę deszczową (lipiec-styczeń). Od czerwca do października mamy z kolei do czynienia z okresem huraganowym. Najlepiej zatem odwiedzić Karaiby w okresie suchym, ale prawda jest taka, że wysoka temperatura utrzymuje się tam przez cały rok, a dni deszczowe wcale nie oznaczają, że będzie lało cały dzień, tylko np. przez kwadrans, po czym nastąpi przerwa i po jakimś czasie znowu pojawi się ulewa. Nie musi to zatem wcale oznaczać braku możliwości na przyjazd, a wręcz przeciwnie, bo może być to miłym przerywnikiem od upałów.

O czym pamiętać przed przyjazdem

Klimat tropikalny rządzi się swoimi prawami i przed każdym wyjazdem warto co najmniej zrobić rutynowe badania, a przede wszystkim zapoznać się z najczęściej występującymi chorobami miejscowymi. Chociaż nie ma tutaj obowiązkowych szczepień, jadąc w te rejony, zaleca się szczepienia przeciw WZW typu A i B oraz durowi brzusznemu.

Najważniejsze jednak, o czym należy pamiętać to wyjątkowo staranna ochrona przeciw komarom, które występują tam w ogromnych ilościach i mogą przenosić wirusy, skutkujące chorobami, takimi jak denga oraz zika. Warto zaopatrzyć się np. w moskitierę. W nagłych sytuacjach z pewnością przyda się dostęp do internetu. Poznaj popularne rozwiązanie: XOXOWiFi – internet w podróż na Karaiby.

Podróż na Karaiby

Co robić na Karaibach, co zobaczyć

Jeśli jesteś fanem piratów z Karaibów, to niesamowitym doświadczeniem będzie przeniesienie się do świata, który był do tej pory znany tylko z filmu. Dziewicza natura, bujna zieleń, dżungle, dojrzewające w słońcu owoce czy też wreszcie ogrom rzek, to coś co sprawi, że poczujesz się jak w bajecznej krainie. Karaiby to, poza tym, królestwo rumu. Będąc na wyspie, żal byłoby chociaż nie spróbować tego oryginalnego smaku.

Jakie wyspy najlepiej zobaczyć? Każda z wysp kryje coś wyjątkowego i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ciekawą opcją może być na pewno należąca do Francji Martynika,  znana z powstania muzyki reggae – rajska Jamajka, miejsce urodzenia wielu znanych gwiazd i miejsce ich posiadłości – Barbados czy też wreszcie drugie co do wielkości państwo Morza Karaibskiego – Dominikana.

Co zabrać ze sobą na Karaiby – mobilny internet

Poza oczywistymi lekkimi ubraniami, okularami przeciwsłonecznymi, kremem z wysokim filtrem oraz wspomnianą już wyżej moskitierą, warto mieć stały dostęp do internetu. Idealną opcją może tutaj być kieszonkowy router z internetem, np. XOXO WIFI, dzięki któremu będziemy na bieżąco ze wszystkimi informacjami, nawet w tak odległym dla nas miejscu.

O ile bycie offline na wyjeździe wypoczynkowym jest rzeczą pożądaną, o tyle jeżeli nasz wyjazd jest sfokusowany na pracę, albo też potrzebujemy mieć możliwość sprawdzenia ważnych rzeczy, czy też nawet chcemy ułatwić sobie odnalezienie się w nowym miejscu, internet przenośny będzie tutaj niezastąpiony.

XOXO WIFI zapewnia internet bez limitu, bez ukrytych kosztów oraz daje możliwość zaoszczędzenia na kosztach roamingu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://xoxowifi.com/

.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!