Artykuł partnera

Miejsca, które warto zobaczyć w Szamotułach

Szamotuły to niewielkie miasto w województwie wielkopolskim. Ze względu na położenie nieopodal Poznania, służy często jako baza noclegowa dla pracowników. Wybierając kwatery w Szamotułach lub okolicy, warto zwrócić uwagę na to miasto. Okazuje się, że oferuje ono całkiem sporo.

Najciekawsze miejsca w Szamotułach

W Szamotułach mieści się wiele zabytkowych budynków. Niewątpliwie na pierwszy plan wysuwa się zamek. Mowa o zamku, który jest następcą budowli postawionej już w XIV wieku, czyli naprawdę bardzo dawno. Chodzi tu więc o miejsce niezwykłe zabytkowe. Zresztą obecna konstrukcja, która zastąpiła stary zamek, powstała w XVI wieku, a więc też wiele wieków temu. Później, w wieku XIX, została gruntownie przebudowana. Obiekt jest historyczny również ze względu na fakt, że działała w nim pierwsza w historii wielkopolska drukarnia.

Innym ciekawym miejscem w Szamotułach jest na pewno budynek poczty polskiej. To kolejna zabytkowa budowla, licząca już ponad 100 lat. Następnym ciekawym obiektem jest zespół klasztorny reformatów. W jego skład wchodzi kościół oraz klasztor. Co ciekawe, sam układ urbanistyczny miasta został wpisany na listę zabytków. Tym samym Szamotuły zdecydowanie są miastem wartym zobaczenia.

Kwatery w Szamotułach i okolicy, czyli dogodna lokalizacja

Poznań jest miastem, do którego wiele osób przyjeżdża, by pracować. W mieście realizuje się mnóstwo projektów, między innymi budowlanych. Ponadto w Poznaniu, a zwłaszcza w okolicznych miejscowościach, działa wiele fabryk i innych zakładów przemysłowych. To wszystko sprawia, że do regionu zjeżdża spora liczba pracowników tymczasowych. Bardzo często zajmują oni kwatery w Szamotułach i innych okolicznych miejscowościach. To dobry wybór, ponieważ kwatery poza Poznaniem są tańsze. Można też spokojnie odpocząć, daleko od szumu miasta. Jednocześnie dojazd czy to z Szamotuł, czy w zasadzie z jakiejkolwiek innej miejscowości w okolicy do Poznania jest bardzo dobry. Mowa tutaj zarówno o połączeniu samochodowym, jak i transporcie publicznym.

Zapraszamy po więcej informacji: Kwatery Szamotuły – MagnesNoclegi.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!