Artykuł partnera

Co warto zobaczyć w Katowicach? Odwiedź miejsca must see z przerwą na pyszną kawę

Katowice to miasto górnicze, które dziś jest kojarzone z biznesem, nowoczesnym przemysłem oraz wysokiej klasy zapleczem akademickim. Miasto z roku na rok przyciąga również coraz więcej turystów, którzy mają do dyspozycji kilkanaście godzin czy maksymalnie kilka dni i chcą wykorzystać ten czas na zwiedzenie najważniejszych punktów na mapie Katowic. Jeśli wybierasz się do stolicy Górnego Śląska np. w celach biznesowych, do znajomych czy będziesz w niej przejazdem, to skorzystaj z naszego gotowego planu. Sprawdź, co warto zobaczyć w Katowicach, koniecznie robiąc sobie przerwę na pyszną kawę w polecanym przez nas miejscu.

Osiedla górnicze

Jedną z największych, a na pewno najważniejszych atrakcji Katowic są tradycyjne górnicze osiedla, które zobaczymy na większości pocztówek czy zdjęć promocyjnych stolicy Górnego Śląska. Mowa tutaj przede wszystkim o osiedlach Nikiszowiec i Giszowiec.

Symbolem tych osiedli są oczywiście słynne familoki, czyli ceglane bloki, w których od pokoleń mieszkają rodziny górnicze. Warto przespacerować się ulicami Nikiszowca czy Giszowca, aby poczuć atmosferę miasta, którego potęga gospodarcza jest nierozerwalnie związana z ciężką pracą pod ziemią.

Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia

To jedno z najciekawszych muzeów na całym Górnym Śląsku, w którym można podziwiać przede wszystkim zabytkowe maszyny przemysłowe oraz poznać historię przerobu cynku oraz produkcji blach cynkowych.

Podczas wizyty w muzeum zobaczymy m.in. ogromne piece hutnicze, karuzelę odlewniczą czy nożyce do cięcia blachy. W muzeum znajduje się również niewielka wystawa zabytkowych modeli Harley-Davidson.

Muzeum Śląskie

Ten obiekt powinien odwiedzić każdy, kto twierdzi, że nie lubi muzeów i śmiertelnie się w nich nudzi. Muzeum Śląskie w Katowicach to jedna z największych atrakcji nie tylko miasta, ale też całego regionu. Wystawa przybliża pasjonującą historię górnictwa, prezentując dawne metody pozyskiwania węgla i tym samym obrazując postęp technologiczny, jaki się tutaj dokonał.

Wizytę w tym muzeum można szczególnie polecić rodzinom z dziećmi, a już zwłaszcza wtedy, gdy młodzież zaczyna trochę marudzić i buntuje się przeciwko dalszemu zwiedzaniu Katowic.

Park Śląski

Ogromny, drugi największy w Europie park miejski, to ulubione miejsce niedzielnych spacerów katowiczan, chętnie odwiedzane również przez turystów. W parku, który zajmuje powierzchnię aż 620 hektarów (czyli jest większy niż słynny Central Park w Nowym Jorku) znajdziemy szereg atrakcji, jak ZOO, Planetarium czy Park Etnograficzny. Dużym przeżyciem, zwłaszcza dla dzieci, będzie przejażdżka kolejką gondolową.

Hala „Spodek”

Współczesny i najbardziej rozpoznawalny symbol miasta. W „Spodku” bawiło wielu fanów muzyki, bo to w tej hali w przeszłości odbywały się koncerty największych gwiazd. Rozgrywa się tutaj również mecze m.in. siatkówki – to w „Spodku” swoją jaskinię lwa ma reprezentacja siatkarzy. Hala jest szalenie ciekawym obiektem architektonicznym, który warto obejrzeć nawet tylko z zewnątrz.

Więcej o miejscach w Katowicach, które warto zobaczyć podczas krótszej czy dłuższej wizyty w mieście, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://kafej.pl/miejsca-w-katowicach-ktore-warto-zobaczyc-plan-dnia-z-przerwa-na-kawe-w-naszej-kawiarni/.

W trakcie zwiedzania zrób sobie przerwę na kawę

Całodzienne zwiedzanie Katowic, nawet ograniczając się tylko do tych wybranych miejsc, może być bardzo męczące. Radzimy więc zrobić sobie krótką przerwę na kawę oraz coś słodkiego, a może nawet na pożywne śniadanie czy lunch – zwłaszcza zwiedzając miasto z dziećmi, które na pewno zaczną w końcu trochę marudzić.

Świetnym, rekomendowanym przez nas i przez wielu katowiczan miejscem, jest kawiarnia Kafej. Lokal mieści się blisko ścisłego centrum Katowic, dokładnie przy ulicy Chorzowskiej 5, w pobliżu głównych atrakcji miasta. W kawiarni nie tylko napijesz się znakomitej kawy przyrządzonej przez profesjonalnego baristę, ale też zjesz smaczne wypieki prosto z manufaktury cukierniczej Słodki Kafej. Kawiarnia serwuje również fantastyczne śniadania w formule all day breakfast oraz pożywne lunche.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!