Artykuł partnera

Smaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej – gdzie zjeść w Podzamczu?

Podzamcze to urokliwa miejscowość usytuowana w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Oprócz malowniczych krajobrazów i wapiennych skał, to miejsce ma do zaoferowania także fantastyczną kuchnię. W samym sercu Podzamcza znajduje się Restauracja & Bar 511, gdzie można odkryć smaki tego niezwykłego regionu. To klimatyczna restauracja, która składniki swoich dań pozyskuje od lokalnych producentów. Dlaczego jeszcze warto ją odwiedzić?

Łączenie smaków i tradycji 

Jura Krakowsko-Częstochowska słynie z wyjątkowych smaków i tradycji kulinarnej. Restauracja & Bar 511 doskonale wpisuje się w tę koncepcję, serwując dania inspirowane lokalnymi składnikami, ale w połączeniu z innymi, europejskimi wpływami. Lokalne sery, ryby i mięsa, jurajskie zioła, takie jak oregano, mięta czy macierzanka, duża ilość świeżych warzyw i przetwory przygotowywane według tradycji mieszkańców Jury – menu tej restauracji w Podzamczu czerpie z Jury wszystko, co najlepsze. 

Menu Restauracji 511

W karcie Restauracji & Baru 511 w Podzamczu znajdziemy szeroki wybór dań, które zaskoczą nas autentycznymi smakami. Od tradycyjnych dań jurajskich, po kreatywne połączenia smaków – każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród dań głównych w jesiennym menu goszczą m.in. risotto z figą, gryką prażoną i kasztanem, pierogi z pieczoną gęsią, pstrąga oraz jesiotra jurajskiego, gołąbka z bażantem i kaszą gryczaną czy pierś kaczą z kluskami śląskimi i puree z dyni. W sekcji zup znajdziemy francuską cebulową, pikantną rybną oraz krem z borowików. Nasz obiad lub kolację dopełnią doskonałe wina pochodzące z lokalnej winnicy Białe Skały. 

Lokalne składniki

To co wyróżnia Restaurację & Bar 511 w Podzamczu, to korzystanie z lokalnych składników. Szef kuchni, z pasją i zaangażowaniem, współpracuje z miejscowymi dostawcami, aby zapewnić najwyższą jakość potraw. To nie tylko smaczne, ale także odpowiedzialne podejście do gastronomii. Sezonowe produkty pochodzące z ekologicznych, sprawdzonych upraw – jesiotr i pstrąg z Cieślina, ślimaki od Sakowskich, własnoręcznie zbierane zioła i konfitura z lokalnej borówki brusznicy przygotowywana według rodzinnego przepisu założycielki hotelu – to nim kuchnia restauracji w Podzamczu zawdzięcza swój niepowtarzalny, autentyczny charakter. 

Klimatyczne wnętrze

Restauracja & Bar 511 to nie tylko smak, to także klimatyczne wnętrze, które tworzy wyjątkową atmosferę. Przyjęcia rodzinne, romantyczne kolacje czy spotkania biznesowe – to designersko urządzone miejsce pasuje na każdą okazję. Oczywiście, zawsze możesz zająć miejsce na tarasie i cieszyć się widokiem na winnicę.

Podsumowanie

Restauracja & Bar 511 w Podzamczu to nie tylko restauracja – to miejsce, w którym odkryjesz Smaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tradycyjne potrawy, lokalne składniki, przyjazna obsługa i piękna okolica – to wszystko tworzy niezapomniane doświadczenie kulinarne. Jeśli jesteś w Podzamczu, koniecznie odwiedź to miejsce i skosztuj smaków tego malowniczego regionu.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!