Artykuł partnera

Jak skutecznie zaplanować tanią podróż?

Obecnie trudno już wyobrazić sobie życie bez możliwości podróżowania w najdalsze zakątki świata. Każda podróż zaczyna się jednak od dobrego planu, który powinien być dokładny i zapewniać mnóstwo atrakcji. Wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwrócić uwagę, aby zorganizować podróż, która będzie zarówno bezpieczna i niezapomniana, jak i  tania. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej i spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Jak skutecznie zaplanować tanią podróż?

Za nami okres wakacyjny, a więc najbardziej wzmożony ruch turystyczny w ciągu całego roku. Nie oznacza to jednak, że należy porzucić podróżnicze plany, tym bardziej, że zapowiada się piękna jesień! Przed nami pora roku, która sprzyja zagranicznym wycieczkom, w tym w szczególności krótkim wyprawom do najciekawszych miast Europy i nie tylko. 

Tania i bezpieczna podróż – jak zaplanować?

Jesień czy nawet zima to świetny czas na podróżowanie, tym bardziej jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy. Oprócz tego, że możliwe staje się jeszcze tańsze zorganizowanie zagranicznej podróży, na uwagę zasługuje też mniejszy ruch, a co za tym idzie – większe pole wyboru połączeń lotniczych czy noclegów. To jednak ostatni moment, aby przystąpić do planowania takiego wyjazdu, ponieważ w większości przypadków warto robić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaplanować podróż w każdym detalu i to bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Jeżeli mamy taką możliwość, wybierzmy się w podróż poza weekendem i świętami. 

Organizacja podróży zagranicznej – o czym pamiętać?

jak skutecznie zaplanowac tania podroz

Podróżowanie powinno być przede wszystkim przyjemnością, a jednocześnie okazją do tego, aby poznawać nowe miejsca, lokalne zwyczaje, kulturę, spróbować miejscowych potraw itd. Zagraniczny wyjazd musi być więc zorganizowany w taki sposób, aby było komfortowo, bezpiecznie, ale niekoniecznie drogo. Warto więc jeszcze przed podróżą stworzyć dokładny harmonogram i zastanowić się, co będziemy robić na miejscu. Podczas wyjazdu natomiast najlepiej wyjść poza utarty szlak turystyczny i np. stołować się w restauracjach znajdujących się poza głównymi arteriami. Po większości europejskich miast, ale nie tylko, najlepiej poruszać się pieszo lub komunikacją zbiorową, co jest najtańszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. 

Gdzie szukać najlepszych okazji podróżniczych na rynku? 

jak skutecznie zaplanowac tania podroz

Kierunków podróży jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepiej skorzystać przy tym z wyszukiwarki eSky.pl, gdzie dostępne są oferty setek linii lotniczych, baza przeszło 1,3 mln noclegów i mnóstwo innych usług, dzięki którym można w jednym miejscu w sposób kompleksowy zaplanować każdą podróż. Jeżeli zamierzamy polecieć do stolicy Włoch, najlepiej sprawdzić propozycje na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym. Wśród dostępnych opcji podróży wyszukamy też loty do Barcelony, Paryża (pod adresem: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/par/paryz), Londynu i tysięcy innych lokalizacji. Wystarczy wybrać kierunek docelowy, miejsce wylotu (np. Kraków – https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/krk/0/0/krakow) oraz określić indywidualne preferencje (m.in. liczbę przesiadek lub ich brak). Przy okazji warto zarezerwować nocleg, kupić ubezpieczenie podróżne, a także sprawdzić zakładkę “Okazje” z dużą liczbą ofert lotniczych i zainspirować się do kolejnej podróży. 

Zobacz dworzec w Lubece i Kolonię

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!