Gliwice / Polska / Śląskie

Jarmark Bożonarodzeniowy | 2-22.12.2023 | Rynek w Gliwicach: Miejsce Magii Świątecznej

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Gliwicach to wyjątkowe wydarzenie, które wprawi Cię w magiczny nastrój świąt. Od 2 do 22 grudnia 2023 r. rynek stanie się oazą świątecznej radości, a każdego dnia zaskoczy Cię różnorodnością atrakcji.

Gliwice Jarmark od strony północno-zachodniej

Świąteczne Dekoracje i Przysmaki

W tym okresie Rynek zaczaruje Cię swoim pięknem, dzięki stoiskom pełnym świątecznych ozdób i przysmaków. Każde miejsce to radosne wcielenie tradycji bożonarodzeniowej, emanujące ciepłem i świątecznym duchem. Przeszukaj stoiska, aby znaleźć unikalne ozdoby świąteczne i delektuj się wyjątkowymi smakami, które dostępne są tylko podczas tego magicznego jarmarku.

Gliwice Jarmark na rynku od południa

„Made in Gliwice” – Rękodzieło i Twórczość Lokalnych Artystów

Nie możemy zapomnieć o specjalnej budce „Made in Gliwice”. To miejsce, gdzie miejscowi twórcy prezentują swoje unikalne dzieła. Rękodzieło z Gliwic to historia, tradycja i pasja, którą możesz poczuć, podziwiając i nabywając wyjątkowe przedmioty.

Gliwice Jarmark mikołaj

Bożonarodzeniowa Szopka – Arcydzieło Tradycji

Jednym z nieodłącznych elementów jarmarku jest bożonarodzeniowa szopka. To arcydzieło tradycji, które przyciąga uwagę odwiedzających, przedstawiając w niepowtarzalny sposób narodziny Jezusa Chrystusa. Zachwycisz się szczegółami i mistyczną atmosferą, jaka otacza to miejsce.

Gliwice Jarmark na rynku

Karuzela Wiedeńska – Zakręć się w Świecie Zabawy

Dla najmłodszych oraz tych młodych duchem przygotowaliśmy karuzelę wiedeńską. To miejsce, gdzie zabawa i radość spotykają się w wirze kolorów. Przejmujący widok miasteczka z góry sprawi, że każda jazda będzie niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny.

Gliwice Jarmark, karuzela
Gliwice Jarmark, karuzela

Rozświetlone Koło Młyńskie – Symbol Świątecznej Tradycji

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach to także rozświetlone koło młyńskie, które stanowi symbol świątecznej tradycji. Jego migoczące światła i melodyjna muzyka tworzą atmosferę wręcz baśniową. To miejsce, gdzie czas zwalnia, a magia świąt wypełnia serce każdego, kto się tu znajdzie.

Gliwice Jarmark na rynku, koło młyńskie
Gliwice Jarmark, koło młyńskie

Świąteczna Ciuchcia – Podróż Po Krainie Cudów

Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy również świąteczną ciuchcię. Magiczna podróż po jarmarku w towarzystwie migoczących świateł i świątecznej muzyki sprawi, że dziecięce serca zabiły mocniej. To niezapomniana podróż po krainie cudów, która pozostanie w pamięci najmłodszych na długo.

Gliwice Jarmark na rynku

Bogaty Program Artystyczny na Weekendy

Weekendy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gliwicach to czas, gdy rynek ożywa dodatkową dawką sztuki i rozrywki. Bogaty program artystyczny przygotowany specjalnie na te dni to koncerty, występy teatralne, pokazy artystyczne i wiele innych atrakcji. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, delektując się klimatem świąt.

Gliwice Jarmark na rynku

Harmonogram Wydarzeń

2 Grudnia: Tańczące Mikołajki i Świąteczne Piosenki

16.00 – Tańczące Mikołajki: Rozpocznijmy Jarmark od energicznego pokazu zespołu Mażoretek Pantery CK Victoria. Zatańcz z Mikołajem w rytmie magii świąt!

16.00 – Kiermasz Świątecznych Piosenek: Państwowe Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach zabierze nas w podróż melodyjnych dźwięków. Doświadcz świątecznej magii podczas koncertu piosenek, które rozgrzeją serce.

Gliwice Jarmark porcelana

3 Grudnia: Spotkanie z Mikołajem i Koncert Filmowy

16.00-19.00 – Spotkanie z Mikołajem: Maluchy i nie tylko będą miały okazję spotkać się z Mikołajem. Oprócz tego, czekają nas pokazy „Świat baniek”, malowanie piaskiem oraz koncert utworów z kultowego filmu „Kevin sam w domu”.

Gliwice Jarmark na rynku

9 Grudnia: Dzień Wolontariusza i Koncerty Indie Pop

16.00-19.00 – Gliwickie Obchody Dnia Wolontariusza: Centrum 3.0 serdecznie zaprasza na dzień poświęcony wolontariatowi. Animacje, herbatka od serca i wiele innych atrakcji!

17.00 – Velveteve: Koncert akustycznego indie popu, który porwie Cię w świat subtelnych dźwięków.

18.00 – LOR: Indie pop folk w wykonaniu LOR to kolejny powód, by uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu.

10 Grudnia: Mistrzowskie Interpretacje i Koncert Świąteczny

18.00 – Koncert Świąteczny z cyklu Mistrzowskie Interpretacje: Gliwicka Orkiestra Kameralna i goście zabiorą Cię w muzyczną podróż. Szlachetne brzmienia w magicznej scenerii.

Gliwice Jarmark na rynku

15 Grudnia: Bezdomna Pastorałka i Koncert Ani Laskowskiej

18.00 – Rodzeni za Ścianą. Bezdomna Pastorałka: Teatr Stosowany prezentuje autorski spektakl teatralny, który poruszy Twoje uczucia.

19.30 – Ania Laskowska „It’s…time”: Gliwicka finalista The Voice Kids zaserwuje nam świąteczny koncert pełen emocji.

Gliwice Jarmark na rynku

16 Grudnia: Obrzędy Bożego Narodzenia i Rytm Latynoski

17.00 – Ziemia Suska – Obrzędy Bożego Narodzenia: Przenieś się w czasie i uczestnicz w tradycyjnych obrzędach Bożego Narodzenia.

19.00 – Juanky Leon & Cuban Christmas Songs: Koncert w latynoskim stylu, który rozbudzi w Tobie gorące emocje.

Gliwice Jarmark na rynku od strony południowo-wschodniej

17 Grudnia: Muzyczna Karuzela i Światełko Pokoju

17.00 – Muzyczna Karuzela: Zimowe show dla najmłodszych, pełne muzyki i uśmiechu.

17.00 – Msza Św. w intencji gliwiczan: Katedra pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zaprasza na wyjątkową Mszę Świętą.

18.20 – Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju: Niezapomniane chwile podczas symbolicznego przekazania Światła Pokoju.

Gliwice bombka świecąca

Zaproszenie od Prezydenta Gliwic

Na Jarmark serdecznie zaprasza Prezydent Gliwic Adam Neumann. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Zobacz też Częstochowę

Gliwice, ulica Zwycięstwa z ozdobami świątecznymi

Zobacz jak wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach w 2021 roku

Podsumowanie

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Gliwicach to nie tylko miejsce zakupów świątecznych prezentów, to prawdziwa podróż przez magiczną krainę świąt. Każdy element tego wydarzenia jest starannie zaplanowany, aby dostarczyć niezapomnianych wrażeń i wypełnić serca gości radością. Niech świąteczna magia otuli Cię na rynek w Gliwicach od 2 do 22 grudnia 2023 roku.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!