Artykuł partnera

Jakie kolonie dla dzieci wybrać? Tymi kryteriami warto się kierować

Planujesz posłać dziecko na kolonie letnie? To świetny pomysł! Kolonie są bardzo atrakcyjną formą spędzania wakacji, przeznaczoną już dla 6-7 latków. Masz przed sobą dwa ważne zadania do wykonania. Po pierwsze: musisz odpowiednio nastroić dziecko i uspokoić jego obawy. Po drugie: czeka Cię znalezienie odpowiednich kolonii dla dzieci. W naszym poradniku podpowiadamy, czym warto się tutaj kierować.

Tematyka kolonii

Wielu rodziców może być zaskoczonych pokaźną ofertą kolonii tematycznych. Jeśli pamiętasz kolonie organizowane w latach 90. XX wieku, to wiedz, że dziś takie wyjazdy wyglądają zupełnie inaczej. Organizatorzy proponują kolonie tematyczne, czyli skupione wokół aktualnych zainteresowań młodych ludzi.

Wybór kolonii jest ogromny: od sportowych, przez taneczne, aż po MINECRAFT czy Harry Potter. Jeśli Twoje dziecko ma jakąś pasję, to na pewno warto poszukać dla niego imprezy nawiązującej właśnie do tego tematu.

Program imprezy

Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie programu kolonii. Powinien on uwzględniać różne formy aktywności, nie tylko związane z tematem imprezy, ale też motywujące młodych ludzi do spędzania czasu na świeżym powietrzu, na uprawianiu sportu, integrowaniu się w grupie rówieśniczej itd.

Każdy szanujący się organizator udostępnia program imprezy przed jej startem, dzięki czemu rodzice mogą rzetelnie ocenić, czy te kolonie są odpowiednim wyborem dla ich dzieci.

Kierunek kolonii

Aby wyjazd kolonijny był atrakcyjny dla dziecka, powinien odbyć się w takim miejscu, które spełnia oczekiwania pociechy pod względem lokalizacji. Jeśli Twoje dziecko uwielbia morze, to wybór jest prosty – poszukaj kolonii organizowanych w ośrodku nad Bałtykiem.

Tutaj mała wskazówka: jeśli ma to być pierwszy wyjazd kolonijny w życiu Twojego dziecka, to postaw na imprezę organizowaną w rozsądnej odległości od domu, powiedzmy do 300-400 kilometrów.

Plan wycieczek

Poza standardowymi aktywnościami na terenie ośrodka kolonijnego czy wyjściami na plażę, organizator powinien zaoferować również dodatkowe wycieczki. Upewnij się, czy są one zawarte w cenie imprezy i czy rzeczywiście będą atrakcyjne dla Twojego dziecka. Młodzi ludzie raczej nie są zainteresowani całodziennym zwiedzaniem zabytków, za to bardzo chętnie wybiorą się np. do aquaparku.

Doświadczenie organizatora

Dla każdego rodzica ważne jest zapewnienie dziecku wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Podczas wyjazdu kolonijnego odpowiada za to organizator imprezy, dlatego trzeba się przyłożyć do jego wyboru. Nie powinna to być przypadkowa firma, która nie ma doświadczenia w organizowaniu wyjazdów kolonijnych.

Sprawdź, od jak dawna dany organizator oferuje kolonie i obozy, oczywiście zweryfikuj, czy działa legalnie i zgłasza wyjazdy do odpowiedniego Kuratorium Oświaty. Dodatkowo warto się zapoznać z opiniami innych rodziców, co można łatwo i szybko zrobić online.

Temu organizatorowi kolonii dla dzieci można zaufać

Jednym z najlepiej ocenianych i najbardziej doświadczonych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej jest Kogis. Organizator od wielu lat zapewnia kolonistom świetne wyjazdy w najatrakcyjniejsze zakątki Polski – w tym nad morze, w góry czy nad jezioro.

W ofercie Kogis znajdziesz olbrzymi wybór kolonii tematycznych, między innymi sportowych, artystycznych, w siodle, typu chillout czy muzycznych. Na pewno znajdziesz tutaj imprezę, która wpisze się w zainteresowania Twojej pociechy.

Z pełną ofertą kolonii organizowanych przez Kogis zapoznasz się na stronie internetowej https://www.kogis.pl/kolonie.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!