Artykuł partnera

DJI Avata – co to za dron i czy warto go kupić?

Na rynku nieustannie pojawiają się nowe drony. Wiele z nich to wzajemne kopie, które nie wprowadzają nic nowego. Jednak są też takie, którym warto przyjrzeć się nieco dłużej. Do której z tych grup należy DJI Avata? Co to za dron i komu można go polecić? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Dron zaufanej marki

Zacznijmy od przedstawienia producenta drona Avata, czyli firmy DJI. Mowa tutaj o międzynarodowym przedsiębiorstwie z siedzibą w Chinach. Obecnie jest to najbardziej rozpoznawalna i renomowana marka dronów na świecie. Przedsiębiorstwo odpowiada za produkcję ponad 50% dronów dostępnych na rynku. W asortymencie znajdują się zarówno liczne drony rekreacyjne, jak i przemysłowe. W laboratoriach badawczych DJI powstało i wciąż powstaje wiele innowacji, które wyznaczają trendy w rozwoju bezzałogowych statków powietrznych.

DJI Avata, czyli niezrównana szybkość i bezpieczeństwo

Avata to jeden z najnowszych dronów marki DJI. Model ten często określany jest jako dron wyścigowy. Urządzenie wyróżnia się wyjątkowo wysoką prędkością maksymalną i doskonałym przyspieszeniem. Jest to konsekwencja między innymi aerodynamicznej sylwetki i niewielkiej wagi sprzętu – parametrów odpowiedzialnych również za łatwe prowadzenie drona. Jednocześnie producent drona DJI Avata zadbał o bezpieczeństwo.

Jeden z najnowszych i najciekawszych dronów marki DJI został wyposażony w szereg zabezpieczeń. Warto wskazać na osłony śmigieł, dzięki którym statek odbija się od przeszkód. Natomiast Tryb Turtle umożliwia łatwe odwrócenie drona w przypadku przewrócenia sprzętu do góry nogami. Ponadto dron wykorzystuje podczas lotu system wizyjny oraz czujnik ToF. Wszystko po to, aby identyfikować ewentualne przeszkody na drodze. Co więcej, użytkownik może skorzystać z przycisku awaryjnego zatrzymania. Ważną funkcjonalnością jest też system RTH, uruchamiający się w sytuacji utraty sygnału lub jego znacznego osłabienia, a także wtedy, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej krytycznego poziomu.

Podstawowe parametry kamery

Do najważniejszych parametrów drona bez wątpienia należą możliwości jego kamery. W DJI Avata zamontowano matrycę CMOS 1/1,7 cala z przysłoną f/2.8. Użytkownik może nagrywać filmy w jakości 4K, korzystając z szerokiego kąta widzenia – 155 stopni. Aby uzyskać nagranie obfitujące w intensywne kolory, włącz tryb D-Cinelike. Producent zdecydował się wykorzystać technologie RockSteady 2.0 i HorizonSteady, aby zapewnić maksymalną stabilizację obrazu.

Dla kogo dron Avata?

Zastanawiasz się, czy dron DJI Avata to urządzenie właśnie dla Ciebie? Pragniemy podkreślić, że mowa tutaj o sprzęcie wyjątkowo uniwersalnym. Spełni on oczekiwania każdego, kto lubi czuć adrenalinę podczas szybkiego lotu, a także użytkowników stawiających na najwyższą jakość ujęć. Rozwiązania zastosowane w tym sprzęcie czynią DJI Avata dronem plasującym się pomiędzy sprzętem amatorskim a profesjonalnym, doskonałym do każdego zastosowania rekreacyjnego i wielu profesjonalnych.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!