Artykuł partnera

Najciekawsze atrakcje turystyczne na Malcie

malta-laguna

Jeśli ktoś szuka destynacji, która wspaniale nadaje się do wypoczynku, to można śmiało polecić Maltę. Przez większość dni w roku świeci słońce. Nie brakuje ciekawych zabytków, miejsc idealnie nadających się do plażowania. Malta jest relatywnie niewielką wyspą o różnorodnej kulturze, architekturze i kuchni.

Jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne na Malcie?

Najwięcej zabytków jest w stolicy Malty, czyli miejscowości Valletta. Znajduje się ona na liście światowego dziedzictwa kulturalnego. Do największych atrakcji zalicza się pałac wielkich mistrzów, konkatedrę świętego Jana, narodowe muzeum archeologiczne, gwieździsty Ford Saint Elmo w muzeum wojskowym. Wrażenie robi także fontanna Trytona symbolizująca związek Malty z morzem.

Charakterystyczne dla stolicy są drewniane, kolorowe balkony, pięknie rzeźbione. Warto odwiedzić także wyspę Manoela z dużym kompleksem służącym dawnej jako szpital i izolatorium. Atrakcją jest również Ford Saint Elmo. Z kolei Mdina to miasto ciszy, nieskomercjalizowane. Jeśli ktoś chce odpocząć od zgiełku ulicznego, to będzie to wspaniała destynacja.

Jakie miejsca odwiedzić na Malcie?

malta-laguna

Wioska rybacka Marsaxlokk jest idealnym miejscem do zjedzenia potraw ze świeżych ryb i owoców morza. Można zaopatrzyć się w szereg lokalnych produktów. Jeśli ktoś szuka plaży wolnej od rzeszy turystów, to świetnie sprawdzi się Kalanka Bay. Lazurowe morze idealnie nadaje się do pływania i nurkowania. Na Malcie nie brakuje również jaskiń, a największą jest Błękitna Grota. Można dostać się do niej łódką. Warto odwiedzić także wyspę Gozo z dziewiczym wybrzeżem, majestatycznymi klifami, plażami, zatoczkami i uroczymi wioskami.

Godne polecenia jest także miasteczko Sliema ze skalistymi plażami, parkiem kotów. Z kolei w miejscowości Attard znajduje się jedna z rezydencji prezydenta Malty. Jest ona otoczona parkiem-ogrodem z labiryntem, rozmaitymi zwierzętami i roślinami. Niezwykłym miejscem będzie także najbardziej zielony teren na Malcie w postaci ogrodu buskett. Nie brakuje w nim zagajników, alejek z drzewami cytrusowymi.

Więcej o Malcie dowiesz się na stronie malta.info.pl

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!