Barcelona / Hiszpania / Katalonia / miasto

Arena Barcelona, Plaza de Toros de las Arenas

Arena Barcelona, Plaza de Toros de las Arenas to nie tylko historyczna arena walki byków w Barcelonie, Katalonia, ale także fascynujące miejsce, które przeszło znaczącą metamorfozę.

środek galerii Arena

Historia Walki Byków i Słynni Artyści

Arena Barcelona, Plaza de Las Arenas, otwarta w 1900 roku, pierwotnie służyła do walk bokserskich i wolnych. Jednak w 1927 roku, pod własnością Pedro Balañá, stała się areną walk byków. W czasie wojny domowej budynek był areną walk antyfaszystowskich bojówkarzy. W latach sześćdziesiątych XX wieku walki byków przyciągały uwagę turystów z Ameryki Północnej i Europy.

stare zdjęcie Areny
Plaza de Toros de las Arenas

Niezapomnianym wydarzeniem było wystąpienie Boba Marleya i The Wailers w 1980 roku, dodając kulturalny prestiż Arenas. Jednak historia walk byków w Katalonii miała swoje zmienne koleje, prowadząc do kampanii przeciwko nim w 1989 roku i ich czasowego zakazu w 2010 roku, który został ostatecznie uchylony w 2016 roku.

Plaza de Toros de las Arenas logo na sklepie
Elewacja zewnętrzna

Przebudowa 2011: Nowa Era Plaza de Toros de las Arenas

W listopadzie 2009 roku rozpoczęto prace nad przebudową Plaza de Toros de las Arenas, która stała się ikoną nowoczesności. Inwestycja o wartości 70 milionów euro była dziełem dewelopera Metrovacesa, a architektami projektu byli Alonso y Balaguer oraz Richard Rogers.

elewacja od strony placu hiszpańskiego

Najważniejszym elementem przebudowy było dodanie publicznego chodnika na ostatnim piętrze, oferującego widok na miasto w promieniu 360 stopni. To miejsce, znane jako „mirador,” stało się unikatowym punktem widokowym, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów.

elewacja budynku Plaza de Toros de las Arenas

Opis Nowego Centrum Handlowego

Po otwarciu w marcu 2011 roku jako nowe centrum handlowe o nazwie Arenas de Barcelona, obiekt zyskał nowe życie. Z 31 918 m2 powierzchni handlowej i 100 sklepami na 6 kondygnacjach, stał się nie tylko miejscem zakupów, ale również społecznym punktem spotkań.

widok z tarasu widokowego Fira de Barcelona

Kopuła budowli, osiągająca imponującą wysokość 27 metrów, stała się nieodłącznym elementem panoramy Barcelony. W 2015 roku centrum handlowe odwiedziło aż 10 500 000 osób, co świadczy o jego rosnącej popularności.

Plaza de Toros de las Arenas nocą

Podsumowanie

Arena Barcelona, Plaza de Toros de las Arenas to nie tylko historyczne miejsce walki byków, ale także nowoczesne centrum handlowe, które z sukcesem łączy tradycję z nowoczesnością. Z fascynującą historią i unikatowym punktem widokowym, to miejsce zasługuje na uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!