Artykuł partnera

W jakich krajach mówią po hiszpańsku?

Hiszpański to jeden z najpopularniejszych języków na świecie. Posługują się nim setki milionów ludzi na świecie. W jakich krajach mówi się po hiszpańsku i dlaczego? Czy warto zapisać się na kurs hiszpańskiego? Sprawdzamy!

Hiszpański jak angielski

Powszechnie uważa się, że to angielski jest zdecydowanie najpopularniejszym językiem na świecie. W rzeczywistości jako języka ojczystego hiszpańskiego używa mniej więcej taka sama liczba ludzi. Szacuje się, że użytkowników języka hiszpańskiego i angielskiego jako języka ojczystego jest po nieco ponad 500 milionów. Jeśli chodzi o tych, którzy uczą się języków w drugiej kolejności, angielski jest nieco popularniejszy, jednak również hiszpańskiego uczy się ponad 150 milionów osób.

Hiszpański, czyli Ameryka Południowa, Środkowa i częściowo Północna

Oczywiście w języku hiszpańskim mówi się w Hiszpanii. Jednak równie powszechnie spotyka się go w Ameryce Południowej i Środkowej. W zdecydowanej większości państw w tym regionie, między innymi w Kolumbii, Gwatemalii, Boliwi, Kostaryce czy w Argentynie, hiszpańskiego używa się jako języka urzędowego. Taki sam status posiada on w Meksyku, czyli w Ameryce Północnej. Mowa o regionach, które kiedyś, przez wiele lat stanowiły kolonie hiszpańskie, co spowodowało przyjęcie języka hiszpańskiego.

Czy warto zapisać się na kurs hiszpańskiego?

Zważając na to, w jak wielu krajach na świecie hiszpański jest językiem urzędowym, wydaje się, że zdecydowanie warto zapisać się na jego naukę. Niewątpliwie kurs hiszpańskiego przyda się każdemu, kto planuje wyjazd do Ameryki Południowej, Środkowej lub do Meksyku. Co prawda w niektórych krajach w tamtym regionie mówi się w innych językach, jednak państw takich jest niewiele. Co więcej, poza hiszpańskim najczęściej spotykany jest portugalski, stanowiący język urzędowy na przykład w Brazylii. Mowa zatem o języku bardzo blisko spokrewnionym z hiszpańskim. Po kursie hiszpańskiego porozumienie się z osobą mówiącą po portugalsku również nie powinno stanowić większego problemu.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!