Gliwice / Polska / Śląskie

Noce pod skrzydłami, lotnisku Aeroklubu Gliwice 13 i 14 maja 2023r.

Noce pod skrzydłami plakat

🛩️ Plenerowa, lotnicza i artystyczna impreza, „Noce pod skrzydłami”, która odbyła się na lotnisku Aeroklubu Gliwice 13 i 14 maja 2023r. Impreza odbyła się po raz drugi i była wypełniona muzyką oraz filmem, a przede wszystkim pokazami zabytkowych szybowców i samolotów.

Już po raz drugi na lotnisku Aeroklubu Gliwice odbyła się impreza, która z pewnością skradła serca fanów lotnictwa oraz sztuki. To wyjątkowe wydarzenie, które połączyło w sobie muzykę, film oraz pokazy zabytkowych szybowców i samolotów.

Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowane były atrakcje takie jak dmuchańce oraz konkursy z nagrodami. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w pokazach szybowcowych oraz samolotowych.

Organizatorzy imprezy przygotowali również strefę gastronomiczną, gdzie można było skosztować pysznych potraw oraz napojów.

Program „Nocy pod skrzydłami” Gliwice 2023r.

13 maja, sobota         
11:00-12:00 Pokaz modeli latających na torze modelarskim Aeroklubu Gliwice, przygotowany przez Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych.
12:30- 13:30 Przylot  samolotów zabytkowych (DH Tiger Moth, DHC-1 „Chipmunk”, Albatros), a na lawecie podjedzie samolot Hansa Brandeburg
13:30-14:30 Przylot  samolotów polskich uczelni lotniczych. Na ich pokładach będą prymusi tych uczelni.
15:30-17:40 Pokaz samolotów zabytkowych i uczelnianych w locie.
17:50-18:20 Prezentacja w locie trzech zabytkowych szybowców.
18:00 Wyjazd hrabiego Jana Potockiego spod Willi Caro powozem zaprzężonym w dwa  konie na lotnisko w Gliwicach.
18:20–18:40 Postawianie balonu „Montgolfiery” wraz z inscenizacją pierwszego lotu hr. Jana Potockiego, jego sługi Turka i białego, małego psa.
18:40 Start balonu Montgolfiery wraz z hr. Janem Potockim.
19:00-19:45 Sala wykładowa w hangarze: spotkanie z prof. Dariuszem Nawrotem z UŚ, przewodniczącym Kolegium Naukowego Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich.
20:00 Koncert „ W blasku księżyca” w hangarze. W programie muzyka Glenna Millera, w wykonaniu zespołu „eM Band” z Jaworzna.

Po koncercie polska  prapremiera filmu angielsko-amerykańskiego z 1941 roku pt. „Niebezpieczne światło księżyca”.

14 maja, niedziela

Popołudnie z wojskiem. Od 16:00 prezentacja śmigłowców, desantu spadochronowego, akcji antyterrorystycznej. Przed hangarem popularyzacja armii przez Wojskowe Centrum Rekrutacji pod hasłem: „Zostań żołnierzem RP”.
19:00 Loty balonem na uwięzi dla publiczności (uzależnione od dobrej pogody).
19:00-19:50 Sala wykładowa w hangarze, spotkanie z przedstawicielem Wojsk Lotniczych.
20:00 Koncert pt. „Odważnym”, w wykonaniu Józefa Skrzeka, multiinstrumentalisty, wokalisty i kompozytora.
Po koncercie, około godz. 21:00 polski film wojenny pt. „Karbala” z 2015 roku o wydarzeniach w Iraku w 2004 roku, akcji polskich i bułgarskich sił zbrojnych.

Organizatorzy : Aeroklub Gliwice, Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Współpraca: Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich, Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej, Muzeum Miejskie w Gliwicach, Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach

Realizacja/produkcja: Impresariat Artystyczno-Promocyjny Pro Arte.

Patronat medialny: Polskie Radio Katowice, TVP3 Katowice.

Wstęp wolny na wszystkie zaplanowane wydarzenia. Organizatorzy zastrzegają prawo zmian w programie z przyczyn od nich niezależnych.

Zobacz Jarmark Wrocławski i Hotel Sunrise Royal Makadi

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!