Artykuł partnera

W jakiej porze roku najlepiej zdecydować się na wakacje last minute?

Wiosna, lato, jesień czy zima? Która pora roku jest najbardziej odpowiednia, aby wybrać się na wakacje last minute. Na to pytanie nie ma złej odpowiedzi, ponieważ sezon na urlopy last minute trwa… cały rok! Trzeba tylko wiedzieć, gdzie wylecieć, aby trafić na najlepsze warunki pogodowe. Podpowiadamy, dokąd polecieć jesienią czy w środku polskiej zimy, a gdzie po rozpoczęciu wakacji? Sprawdź!

Czy wakacje last minute dostępne są tylko wiosną i latem? Zdecydowanie nie! Oferty last minute Coral Travel dostępne są przez cały rok, ponieważ mamy dla naszych klientów propozycje wyjazdów wakacyjnych na różne krańce świata. Gdy w Polsce panuje jesienna plucha lub zimowe mrozy — na Oceanie Spokojnym czy w krajach Ameryki Środkowej możesz liczyć na wspaniałe, tropikalne warunki. W przypadku bliższych kierunków urlopowych warunki pogodowe pozwalające na plażowanie i relaks w basenach panują tam od wiosny do jesieni. Sprawdź, które miejsca są najlepsze na wakacje w poszczególnych porach roku.

Wakacje last minute wiosną

Nie chcesz czekać do lata lub szukać najkorzystniejszych cenowo ofert last minute? Zdecyduj się na wakacje w Egipcie lub Tunezji. Chociaż nie jest tam wtedy tak upalnie, jak w środku lata, od marca znajdziesz tam temperatury powyżej 20, a w maju nawet powyżej 26 stopni Celsjusza. To wystarczająco, aby komfortowo korzystać z udogodnień takich jak baseny, aquaparki czy plaże. Co więcej, wiosną w Egipcie i Tunezji obowiązują zdecydowanie niższe ceny niż w środku sezonu. Jeśli nie zależy Ci na pobycie w środku lata, możesz naprawdę sporo zaoszczędzić – zwłaszcza jeśli podróżujesz z rodziną.

Wakacje last minute wiosną

Wakacyjny urlop latem

Czas wakacji szkolnych w naszym kraju to najczęściej wybierany okres na urlopy zagraniczne. W tym okresie szczególną popularnością cieszą się kierunki bliskie, a więc np. Grecja, a także last minute w Turcji. Krótka podróż pozwala na ograniczenie kosztów od osoby, a także wykorzystanie całego pobytu w pełni. Latem w krajach tych panują zdecydowanie lepsze warunki niż w naszym kraju. Jest bezdeszczowo, dni są naprawdę słoneczne i ciepłe, z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Do tego klimat nie jest tak parny, jak np. w Azji, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie Ci zaaklimatyzować się po przybyciu.

Jesienne wakacje last minute

Oferty last minute Coral Travel na jesień to przede wszystkim wyjazdy do krajów takich jak Meksyk. Najlepsze pod względem pogody są okresy takie jak koniec października i listopad. Wtedy temperatury, zwłaszcza na południu kraju, są wysokie, a ryzyko deszczów — niższe. Jesienią możesz także pomyśleć o wakacjach last minute w Turcji. We wrześniu nadal jest tam bardzo ciepło, bezdeszczowo i można liczyć na słoneczne dni oraz zdecydowanie lepsze ceny niż w okresie od czerwca do sierpnia.

Jesienne wakacje last minute

Egzotyczny urlop zimą

Myślisz o wakacjach w środku zimy, na przykład w przerwie świątecznej lub podczas zimowych ferii? Wybierz się na Karaiby. Na Dominikanie w styczniu możesz liczyć na temperatury około 29-30 stopni Celsjusza! Do tego rajskie plaże z palmami, lazurowe morze, przyjemna bryza, a więc idealne warunki do pełnego relaksu. Sezon turystyczny od grudnia do lutego trwa wtedy także na drugim krańcu świata, a więc wyspach Oceanu Spokojnego. Możesz wybrać też urlop na Sri Lance, Indonezji czy Seszelach.

Brak komentarza

    Komentarz

    error: Treść jest zabezpieczona!!